Foto: All that is interesting

brooklynskyfrajer / / Série
André René Roussimoff bol francúzsky profesionálny zápasník a herec.

Viac bol však známy pod svojou prezývkou André the Giant, alebo Obor André. Svoj vrchol slávy dosiahol potom, čo sa objavil vo filme Princezná Nevesta. „Prekvapivo“ si vo fantazijnom filme zahral obra. Jeho extrémna výška, váha a zároveň aj všeobecná veľkosť, boli spôsobené veľkým množstvom rastového hormónu. Táto porucha je známa ako gigantizmus.

Foto: Wikimedia.org (John McKeon – Flickr)

Pôsobil hrozivo, no aký bol veľký, taký bol aj dobrý. V Hollywoode zostalo aj po jeho smrti nespočetné množstvo historiek, z ktorých sa nejedna viaže k jeho veľkosti. André bol v skutočnosti jednoduchý muž, ktorý sa narodil slovanskému páru žijúcemu vo Francúzsku. Obor bol synom farmára. A keďže farmy sú zvyčajne na odľahlých miestach, do školy to nemal zrovna blízko. Núdza o správny chod dopravy síce v čase jeho dospievania nebola, avšak problém bol niekde úplne inde.

Andre-the-Giant-chaconoy

Keďže sa André, známy aj ako ôsmy div svet, nezmestil do školského autobusu, vozil ho na korbe svojho auta Samuel Beckett. Ten bol už v tom čase známy spisovateľ, autor divadelných hier, režisér a básnik. Beckett si kúpil pozemok neďaleko miesta, kde býval André a jeho rodina. Vlastnil na tomto mieste chatu, z ktorej výstavbou mu pomáhal práve Andrého otec. Keď Beckett malého obra vozil do školy, nerozprávali sa o ničom inom ako o krikete.

Andre-the-Giant

O Andrém kolovali v čase jeho slávy rôzne príbehy, ktoré boli aj napriek svojej zvláštnosti pravdivé. A prežili až do dnes. Za kariérou odišiel do Ameriky, kde sa z neho stal slávny herec. André bol známy tým, že rád platil za jedlo a to vrátane hostí. Počas natáčania filmu Conan prichytil André herca Arnolda Schwarzeneggra, ako sa pokúša zaplatiť za účet. Arnold nebol nikdy známy malými rozmermi, avšak keď si André jeho snahu všimol, zodvihol ho, odniesol spať na jeho miesto a zaplatil účet celému stolu.

ANDRE THE GIANT Y EL GOBERNADOR

Tiež bol známy tým, že dokázal na jedno posedenie vypiť 120 pív. Bol totiž vysoký 2,24 metra a ťažký 240 kilogramov, čo mu znášanlivosť alkoholu značne uľahčovalo. Pri návšteve Japonska boli Andrému miestne toalety primalé a tak musel na vykonávanie potreby používať vaňu. Nehovoriac o tom, že pri preprave lietadlom si musel kúpiť hneď dve miestenky.

Obor André zomrel na zlyhanie srdca počas spánku v roku 1993, čo bolo zapríčinené práve jeho obrovskými rozmermi.

Andre the Giant

V čase keď umrel, teda 27. januára 1993, sa nachádzal v parížskom hoteli. Rodnú krajinu navštívil kvôli pohrebu otca. O to smutnejšie je jeho úmrtie. Aj napriek jeho ochoreniu všetko nasvedčuje tomu, že smrť vlastného otca mu zlomila srdce. V predvečer svojho skonania navštívil niekoľko svojich najlepších priateľov, s ktorými hral karty. Jeho ostatky boli spálené a rozprášené v Spojených štátoch.

Andre-the-Giant

Pozri aj: Pozostatky starého egyptského faraóna fascinovali vedcov. Bol totiž prvým človekom, ktorý trpel gigantizmom

all-that-is-interesting.com
Komentovať (0)