foto: VT.sk

Na Slovensko momentálne od severozápadu prúdi vo vsšších hladinách ovzdušia studený vzduch.

Zároveň sa zo severného Jadranu presúva nad Balkán tlaková níž a s ňou spojené frontálne rozhranie, ktoré prináša zrážky aj nad naše územie. Studený vzduch sa prejavuje najmä na horách, kde momentálne výdatne sneží. Sneh padá približne od nadmorskej výšky 1700 metrov, kde sa už vytvára snehová pokrývka. Hranica sneženia bude naďalej klesať a postupne bude snežiť od nadmorskej vyšky 1300 metrov.

Teplota v hladine 850 hPa momentálne dosahuje +3 až +7°C, no postupne sa ochladí na 0 až 4°C. Pre naše hory to bude znamenať rýchly prechod z dažďa do sneženia. Snežiť začalo už včera padať bude až do dnešného večera. Hranica sneženia začne klesať a už dnes večer bude dosahovať úroveň 1800 m n.m. Do rána sa bude vo výškach naďalej ochladzovať a hranica poklesne na úroveň 1300 metrov nad morom.

Pozrite si fotografie z Tatier v našej galérii

Do dnešného večera pravdepodobne napadne vo Vysokých Tatrách v polohách nad 1800 metrov od 40 do 70 cm čerstvého snehu, v Nízkych Tatrách to bude okolo 20 cm.

Pozri aj: Zabudnite na Slovenský raj. Nedocenená planina Galmus ti ukáže druhý raj na Slovensku, kde nenájdeš takmer žiadnych turistov

iMeteo
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )