Foto: Youtube (Cute Girl)

Jednorožce sú ešte stále pokladané za vymyslené tvory, v ktoré veria len ľudia s príliš divokou fantáziu.

Nikomu sa ich síce zatiaľ na video zachytiť nepodarilo, ale my vieme svoje. Tak ako tomu už býva v prípade zvierat, ktoré by bez naivity a detskej viery neexistovali. A presne tak isto pôsobí aj tento los, ktorého môžete vidieť na videu. Pri pohľade naňho sa vnukne myšlienka, či sa nejaké dieťa až príliš nemodlilo, aby jeho obľúbená plyšová hračka dostala život. Nie to však celkom tak.

Aj napriek tomu, že je tento los veľmi vzácny, o jeho existencii sa vedelo aj doteraz. Švédsko je však krajina, ktorá dosahuje rozlohu takmer 450 tisíc kilometrov štvorcových, čo z tohto zvieraťa pri počte 100 jedincov robí veľkú raritu. Tento konkrétny fešák sa objavil v západnej provincii Värmlan, kde sa znenazdajky objavil s jediným cieľom. Prekročiť potok. A urobil naozaj majestátne.

IMG_8595 Bull Moose, Grand Teton National Park
CC Flickr

Vidieť toto zviera je úžasná anomália. Samozrejme nevynímajúc všetky losy, ktoré sú veľmi pozoruhodnými zvieratami. Ako najväčší druh z jeleňovitých kopytníkov dorastá do výšky dvoch metrov a môže vážiť viac než 800 kilogramov. Samce majú masívne parohy, ktoré sa rozpínajú od jedného konca k druhému na viac než jeden a pol metra. A aj keď to znie neuveriteľne, losy dokážu bežať rýchlosťou 60 km/h.

Tento druh losa nie je albín, ako by ste sa mohli spočiatku domnievať. Jednoducho nemá dostatok farby v dôsledku genetickej mutácie. Zvieratá, ktoré sú albínmi nemajú schopnosť produkovať melanín. To znamená, že okrem bieleho sfarbenia majú ružové, alebo červené oči. Naopak tie, ktoré sú postihnuté leucizmom, ako tento konkrétny los alebo niektoré pávy, majú len znížený pigment. Farba ich očí sa však zachováva.

Pozri aj: Video ako z hororu: Hladná čajka zhltla mŕtveho holuba vcelku. Stačila chvíľka a neostalo po ňom ani pierko

treehugger.com
Príbehy
0
Komentovať (0)