Foto: MovieStillsDB

Z hororového filmu budete mať zimomriavky.

Jeden z najlepších spôsobov, ako si spríjemniť chladný večer, je dobrý film a k nemu dobré jedlo. Máme preto pre vás tip na film, ktorý ste možno doteraz prehliadali. Kritici, ale aj mnohí diváci, nešetria slovami chvály.

Článok pokračuje pod videom ↓

Horor, aký sa len tak nevidí

Ako informuje Vanity Fair, film His House (Jeho dom) z roku 2020 sa týka dvoch utečencov z Južného Sudánu, ktorí utekajú pred občianskou vojnou. Počas cesty cez Stredozemné more na otvorenom člne preplnenom ľuďmi sa spolu s mnohými ďalšími utopí aj ich dieťa. Ale Bol a jeho žena Rial prežili, zaťažení pocitom viny, ale stále dúfajú v lepší život v Spojenom kráľovstve.

Ocitnú sa v záchytnom centre pre žiadateľov o azyl, potom ich prevezú do ošarpaného, väčšinou prázdneho domu v nejakom anonymnom meste, kde čakajú na konečný verdikt o ich práve zostať v krajine. Nateraz musia ostať v dome a nemôžu pracovať, no zmieta s nimi obrovský smútok. V dome sa ale takmer okamžite po ich príchode začnú diať zvláštne veci. Manželia tušia, že ich na ceste sprevádzalo niečo ako zlý duch alebo pomstiteľ, ktorý im nedovolí usadiť sa v novom živote a zabudnúť.

Ľudia nešetria slovami chvály

Zdá sa, že kritici si film naozaj zamilovali, na Rotten Tomatoes sa totiž môže pochváliť hodnotením 100 % (od divákov má hodnotenie 73 %). Na IMDb (6,5) a na ČSFD (55 %) sú ale hodnotenia o niečo slabšie, ostáva teda na vašom posúdení, či za to film naozaj stojí.

Slovami chvály ale nešetria ani ľudia na sociálnych sieťach a niektorí dokonca film His House zaradili na zoznam svojich najobľúbenejších hororov. Aj niektorí českí a slovenskí diváci sa vyjadrili, že si celovečerný film zaslúži poklonu. Tvrdia, že kto film kritizuje, ten ho zrejme nepochopil.

Uložiť článok

Najnovšie články