Veci, ktoré si človek nevie hneď vysvetliť, nevie, ako fungujú alebo sú jednoducho zahalené lákavým rúškom tajomstva si vždy vedeli získať pozornosť ľudí. Určite...

Veci, ktoré si človek nevie hneď vysvetliť, nevie, ako fungujú alebo sú jednoducho zahalené lákavým rúškom tajomstva si vždy vedeli získať pozornosť ľudí. Určite aj vás. Rôzne očné klamy, nepochopiteľné hlavolamy, záhadné javy, … Ukážeme vám optickú ilúziu, ktorá teda poriadne zmätie vaše zmysly.

Ide o anamorfickú ilúziu, ktorá vytvára dojem priestorových objektov, ktorá sa často používa v umení, no našla si využitie aj v rôznych varovaniach vodičov na cestách.

Keď si pustíte video ešte raz a zahľadíte sa pozornejšie, možno ilúzia stratí svoje čaro a všimnete si, že skutočne ide iba o klam. Keby ste napríklad všetky tie obrázky, ktoré vám tak poplietli hlavu, videli na vlastné oči, určite by ste hneď postrehli, že ide skutočne len o obrázky a nenechali by ste sa zmiasť. Láka vás vyskúšať si to na vlastnej koži? Na youtube kanáli brusspup, kde nájdete toto video, nájdete rovnako aj obrázky, ktoré si môžete vytlačiť a vyskúšať si to doma. Držíme palce!

[youtube GIvD-_ITco8 720 410]