Foto: Unsplash

brooklynskyfrajer / / Veda
Možno ešte je ten pravý čas opäť si podať prihlášku a skúsiť to znova.

Ľudia, ktorí majú vysokoškolské vzdelanie či prípadne nadstavbu, sú podľa novej štúdie neúspešnejší pri snahe o získanie vodičský preukaz, ako ľudia s nižším vzdelaním. Analýza prebehla v Spojenom kráľovstve a bolo v nej zahrnutých 1 564 ľudí. Zistilo sa, že 59% ľudí bez kvalifikácie, spravilo vodičský preukaz na prvýkrát, no tým vzdelanejších, ktorým sa to podarilo, bolo len 51%.

Ľudia s kreatívnou osobnosťou dokázali tiež zvládnuť skúšku na menej pokusov. Štúdia zistila, že v priemere ide u týchto ľudí o 1,9 pokusov, zatiaľ čo ľudia, ktorí študujú matematiku, alebo rôzne vedy spravia autoškolu na 2,3 pokusov. Štúdia zistila, že 6 z 10 vodičov bez akejkoľvek kvalifikácie dokázalo spraviť vodičský preukaz na prvý pokus. V priemere ide u týchto ľudí o 1,7 pokusov v prípade, že si chcú spraviť preukaz na všetky dopravné prostriedky.

Unsplash

Ľudia s nižším vysokoškolským vzdelaním dokázali prejsť autoškolou na prvýkrát v počte 48 %, zatiaľ čo tí s úplným vysokoškolským vzdelaním, mali čísla ešte nižšie a teda 47%.

Tento prieskum demonštruje prepojenie akademického a profesionálneho úspechu, čo sa odzrkadľuje práve pri vykonávaní skúšok v autoškole,“ povedala Charlotte Fielding, vedúca poisťovne Privilege DriveXpert, ktorá štúdiu viedla. Ďalšia štúdia z roku 2016, ktorá bola vedená spoločnosťou zaoberajúcou sa predajom aút zistila, že priemerný vek, kedy si ľudia (v Spojenom kráľovstve) robia vodičský preukaz je 26 rokov, pretože mladší ľudia sú príliš zaneprázdnení prípravou do školy.

Pozri aj: Prečo sú okná na lietadlách oblého tvaru? Toto video vám to vysvetlí

independent.co.uk
Komentovať (0)