Lucia Mužlová / / Kultúra
Mnoho umelcov využíva pri svojej práci rozdielne materiály. Pripravili sme si pre vás video a sériu fotografií, kde umelec využíva štandardný materiál – papier,...

Mnoho umelcov využíva pri svojej práci rozdielne materiály. Pripravili sme si pre vás video a sériu fotografií, kde umelec využíva štandardný materiál – papier, no trochu nekonvenčným spôsobom. Je to niečo úplne iné a unikátne. Na prvý pohľad by ste vôbec nepovedali, že tieto diela sú z papiera. Skutočná zábava však začína, keď sa ľudia k týmto sochám priblížia a dotknú sa ich. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako socha v rímskom štýle, sú v skutočnosti veľmi tenké vrstvy papiera.

pohyblivasocha1
Li Hongbo

Umelec, ktorý je za tento počin zodpovedný, sa volá Li Hongbo, pochádza z Číny a je dosť možné, že ste o ňom už počuli, alebo ste jeho sochársku prácu niekde videli. Možno ste len nevedeli, že jeho sochy sú z papiera a môžete nimi pohybovať.

pohyblivasocha4
designboom.com

Li Hongbo sa snaží hlavne o spojenie prvkov minulosti s prvkami zo súčasnosti. Tieto pohyblivé sochy sa v rukách ľudí zmenia na niečo, čo ste ešte nikdy pred tým nevideli. Taktiež chce pomocou svojho umenia prelomiť ľady medzi umelcami a ľuďmi, ktorí chodia umenie na výstavy „oslavovať“. Myslíte, že sa mu to podarilo?

pohyblivasocha5
design-milk.com

Na jednu sochu Li Hongbo využije viac ako 8000 vrstiev. Keď má socha požadovanú výšku, používa dláto, brúsky rôzne iné nástroje tak ,ako by pracoval s kameňom.

pohyblivasocha6
design-milk.com
pohyblivasocha7
design-milk.com

[youtube mITAih6LN80 720 410]Komentovať (0)