Ak máte pocit, že na obrázku vidíte obyčajnú sochu, mýlite sa. Je neuveriteľné, čo sa za nimi skrýva

Mnoho umelcov využíva pri svojej práci rozdielne materiály. Pripravili sme si pre vás video a sériu fotografií, kde umelec využíva štandardný materiál – papier, no trochu nekonvenčným spôsobom. Je to niečo úplne iné a unikátne. Na prvý pohľad by ste vôbec nepovedali, že tieto diela sú z papiera. Skutočná zábava však začína, keď sa ľudia k týmto sochám priblížia a dotknú sa ich. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako socha v rímskom štýle, sú v skutočnosti veľmi tenké vrstvy papiera.

pohyblivasocha1
Li Hongbo

Umelec, ktorý je za tento počin zodpovedný, sa volá Li Hongbo, pochádza z Číny a je dosť možné, že ste o ňom už počuli, alebo ste jeho sochársku prácu niekde videli. Možno ste len nevedeli, že jeho sochy sú z papiera a môžete nimi pohybovať.

pohyblivasocha4
designboom.com

Li Hongbo sa snaží hlavne o spojenie prvkov minulosti s prvkami zo súčasnosti. Tieto pohyblivé sochy sa v rukách ľudí zmenia na niečo, čo ste ešte nikdy pred tým nevideli. Taktiež chce pomocou svojho umenia prelomiť ľady medzi umelcami a ľuďmi, ktorí chodia umenie na výstavy „oslavovať“. Myslíte, že sa mu to podarilo?

pohyblivasocha5
design-milk.com

Na jednu sochu Li Hongbo využije viac ako 8000 vrstiev. Keď má socha požadovanú výšku, používa dláto, brúsky rôzne iné nástroje tak ,ako by pracoval s kameňom.

pohyblivasocha6
design-milk.com
pohyblivasocha7
design-milk.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)