Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Keď sa študenti v škole učia náročné matematické operácie, často sa sami seba pýtajú, či to vôbec niekedy využijú aj v reálnom živote. My...

Keď sa študenti v škole učia náročné matematické operácie, často sa sami seba pýtajú, či to vôbec niekedy využijú aj v reálnom živote. My sme si zvykli robiť srandu, že prídeme do obchodu a budeme si pýtať 10 π (pí) rožkov. Iste, učíme sa aj také veci, ktoré zrejme nevyužijeme nikdy, no občas sa nám predsa len niektoré poznatky zídu. Ak ste na hodine matematiky dávali pozor a máte dobré logické myslenie, potom budete schopní rozlúsknuť túto zdanlivo neriešiteľnú rovnicu. Mnoho ľudí sa o to pokúšalo, no len málo z nich na to naozaj prišlo.

Dokážete vyriešiť túto zapeklitú situáciu?

matematickahadanka1
interez.sk

Neprišli ste na riešenie? Nič si z toho nerobte, tu je celý postup:

matematickahadanka3
giphy.com

Existujú dva spôsoby, ako túto hádanku vyriešiť. Prvým z nich je, že čísla na ľavej strane klasicky spočítame a vynásobíme číslicou 3. Napríklad: 1 + 5 = 6, takže 6 x 3 = 18. Rovnako postupujete aj pri ďalšom riadku, takže (2 + 10) x 3 = 36.

matematickahadanka2
interez.sk

Podľa tejto logiky veľmi ľahko prídete na to, že za otáznikom sa skrýva číslo 72.

matematickahadanka4
giphy.com

Ak sa lepšie pozriete na rovnice, tak môžete vidieť, že jednotlivé výsledky sú násobky čísla 9, no vždy len párnych čísel. Napríklad: 9 x 2 = 18, 9 x 4 = 36, 9 x 6 = 54 a teda 9 x 8 = 72.

matematickahadanka5
giphy.com

Prišli ste teda na obe riešenia alebo ste videli len to jedno? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), boredomtherapy.comKomentovať (0)