Jedna z najslávnejších amerických kapiel zo škatuľky nu metal, ktorej postavenie nestráca na sile ani 20 rokov po jej vzniku, sa tento rok ukáže...

Jedna z najslávnejších amerických kapiel zo škatuľky nu metal, ktorej postavenie nestráca na sile ani 20 rokov po jej vzniku, sa tento rok ukáže na Slovensku. Milovaná aj nenávidená formácia Limp Bizkit sa v utorok 9. júna predvedie naživo v Bratislave na svojom prvom sólovom koncerte u nás. Dejiskom koncertu, ktorý bude pre mnohých fanúšikov rockovou udalosťou roka, bude AEGON aréna Národného tenisového centra (NTC). Vstupenky na koncert sú už v predpredaji v sieti Ticketportal, lístky stoja 45 až 59 eur.

LimpBizkit

Vystúpenie výstredného zoskupenia okolo speváka Freda Dursta je prvým ohláseným koncertom značky BA City Beats, ktorá v Bratislave počas uplynulých dvoch rokov organizovala rovnomenný festival a tiež sólové koncerty takých interpretov ako Primal Scream, Jamie Cullum, Ólafur Arnalds alebo Jazzanova. “Tento rok sme sa rozhodli sústrediť na sólové koncerty a s festivalmi si dávame pauzu. Značka BA City Beats bude žiť v halách a kluboch, kam chceme priniesť tú najlepšiu hudbu z celého sveta bez žánrového obmedzenia. Rockové formácie veľkosti Limp Bizkit sa na Slovensku v poslednom čase objavujú len veľmi zriedkavo, preto sme radi, že sa nám ich podarilo získať,” uvádza Ján Papač, PR manažér podujatí pripravovaných pod značkou BA City Beats.

 Formácia Limp Bizkit vznikla v roku 1994 na Floride po tom, čo sa dali dokopy Fred Durst, basgitarista Sam Rivers a jeho bratranec – bubeník John Otto. Posledným dielom do skladačky bol gitarista Wes Borland, ktorý svojim zjavom s pomaľovanou tvárou a neortodoxnou hrou na šesť a viacstrunové nástroje neprestáva udivovať ani dnes. Kapela sa od začiatku pohybovala v spoločnosti veľkých mien, koncertovala s Korn, Pennywise, Blink-182, Soulfly či Sick of It All a popritom sa dokopala k debutovému albumu Three Dollar Bill, Yall (1997), ktorý obsahoval cover Faith od George Michaela. Na skutočný prelom a posun na miesto hlavných hviezd si však ešte musela počkať. Ten prišiel až s druhou štúdiovkou Significant Other (1999). Už počas prvého týždňa z nej v USA predala vyše 600-tisíc kópií a po dvoch týždňoch sa dostala na hranicu jedného milióna. Hity ako Nookie alebo Re-Arranged nechýbali v žiadnom rockovom rádiu na celom svete a Limp Bizkit sa venovali tie najprestížnejšie hudobné periodiká vrátane The New York Times a Rolling Stone.

 [youtube RYnFIRc0k6E 720 410]

V nasledujúcich rokoch stihli Limp Bizkit vydať ďalšie tri štúdiovky, remixový aj výberový album. Nevyhli sa im osobné spory, keď z kapely natrvalo odišiel turntablista DJ Lethal a na niekoľko rokov aj gitarista Wes Borland, no to všetko kapela ustála, pričom si udržala status formácie, ktorá patrí na rockových podujatiach medzi najžiadanejšie. Napriek omnoho menšej mediálnej pozornosti pravidelne vystupuje na tých najväčších letných festivaloch ako Download, Nova Rock, Pinkpop, Rock am Ring alebo Big Day Out. Ukázala sa i na Slovensku, a to v rok 2009, kedy pred viac než 20-tisícovou návštevou triumfálne vystúpila na Topfeste. Tento rok sa okrem koncertovania bude venovať aj finalizácii očakávanej novej štúdiovky s názvom Stampede of the Disco Elephants. Je možné, že niečo z nej zaznie aj 9. júna v NTC.

Uložiť článok

Najnovšie články