Autori filmu Ľubomír Viluda a Ivan Kršiak si na slávnostnom ceremoniáli (13. januára), ktorý sa konal v hlavnom meste Denpasar ostrova Bali, prevzali aj ďalšie dve ceny. Patrí im Platinum Award v kategórii dlhometrážny dokumentárny film a Gold Award za najlepší zvuk.
správy od nás budete mať ako prví.
„World Documentary Awards je sesterským festivalom World Film Awards, ktorý spolupracuje s najväčším reťazcom kín v Indonézii a Sedem hriechov civilizácie by sa tak mal premietať v kinách po celej Indonézii,“ TASR informoval Ľubomír Viluda, spoluautor víťazného filmu. Snímka okrem festivalových ocenení získala tiež pozvania na ďalšie festivaly v Indii, Brazílii či USA.
Dokument Sedem hriechov civilizácie rozpráva o strete dvoch odlišných svetov a civilizačných hriechov, ktoré nezvratne ovplyvňujú naše životy. Slovenskí dokumentaristi film nakrúcali počas uplynulých štyroch rokov najmä v Keni. Hlavnými hrdinami filmu sú však najmä Slováci, ktorí v Keni našli svoj trvalý či prechodný domov alebo do tejto africkej krajiny prichádzajú ako turisti. „Sú tak konfrontovaní s teroristickými útokmi či klimatickými zmenami, ktoré už nie sú len problémom budúcnosti. Navyše Európou sa prevalila migračná vlna tsunami a nastal problém. Dnes je to náš spoločný problém. Film tak hľadá odpovede na otázky, čo môžeme urobiť, aby títo migranti mohli a hlavne chceli zostať doma, tam pracovať a žiť lepšie ako doteraz,“ vysvetľuje autorská dvojica snímky. Tá už začiatkom januára získala v Los Angeles ocenenie Award of Recognition v kategórii dlhometrážnych dokumentárnych filmov na festivale Hollywood International Independent Documentary Awards.
Sedem hriechov civilizácie si slovenskí diváci budú môcť pozrieť v tomto roku v televíznom vysielaní RTVS.
TASR
Kača precestovala Irak: Najväčším mýtom je, že celý vyzerá ako vojnová zóna. Pohostinnosť ľudí bola nezištná
„Je likvidačná, nefér a môže znamenať koniec,“ tvrdia podnikatelia: EÚ zaviedla prísnu legislatívu, petíciu podpísalo 65 200 ľudí
Bývala som 4 roky v Amerike: Za menšiu garsónku sme platili 900 eur, bežný nákup v potravinách stál 130 eur
Neholila si podpazušie a nefajčila. Madonna sa stala obeťou znásilnenia, kritizujú ju, že sa oblieka nevhodne
Film Deep Throat stál za zrodom porna, ľudia naň chodili do kina: Herečku do sexu nútili, zarobil 600 miliónov
Woodstock mal byť zlatou baňou, skončil napokon v strate. Legendárny festival sa ale stal kultom, ktorý už nič neprekoná
Na každé 3 metre pripadá jeden mŕtvy robotník. 81 kilometrov dlhý Panamský prieplav je veľkolepou stavbou ľudstva
Žena zabila svoje 3 deti, lekári problém prehliadli: Ide o jeden z najsmutnejších prípadov v histórii krajiny












Nahlásiť chybu v článku