Grécke ministerstvo práce v pondelok nariadilo povinné pracovné prestávky v niektorých častiach krajiny, kde by očakávané teploty mali presiahnuť 40 stupňov Celzia. Vlna horúčav by mala začať slabnúť vo štvrtok, píše TASR podľa správy agentúry AP.
Rezort práce nariadil prerušenie prevádzok medzi poludním (12.00 h) a 17.00 h pre všetkých manuálnych pracovníkov pracujúcich vonku, ako aj pre zamestnancov donáškových služieb. Obmedzenia sa týkajú najmä stredného Grécka a niektorých ostrovov.
Mimoriadne vysoké teploty
Zamestnávatelia boli vyzvaní umožniť zamestnancom možnosť pracovať diaľkovo z domu.
Mimoriadne opatrenia sa netýkajú hlavného mesta Atény a popri súčasnej vlne horúčav v Európe sa nepovažujú za nezvyčajné. Grécko tvrdí, že sa takýmito krokmi snaží prijímať dlhodobé opatrenia na riešenie dôsledkov klimatickej zmeny.
Pre zamedzenie požiarov z tepla napríklad krajina uviedla do pohotovosti dosiaľ najväčšie množstvo hasičov v histórii.
Politológ Štefančík v 1 na 1: Ak bude vládnuť opozícia, dávam im maximálne dva roky. Ukazujú, že nie sú pripravení na vládnutie
Zatiahli ho do gej klubu a sexualizovali od 15 rokov. Najkrajšiemu chlapcovi sveta zničil život film
Lietadlá Concorde: Do Ameriky zaleteli za 3 hodiny, boli symbolom luxusu v oblakoch. Ich slávu zničila náhoda
Z malého sna je úspešná reštaurácia. Dana má otvorené už 26 rokov, na východ priniesla ikonické jedlá
Boli sme na jednej z najkrajších turistík vo Vysokých Tatrách. Koľko stojí obed a parkovanie na Štrbskom Plese?
15 rokov od smrti Amy Winehouse: Bila sa a drogovala na verejnosti. Zabilo ju vyše 4 promile alkoholu













Nahlásiť chybu v článku