Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku oslobodil bývalého predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR a exministra spravodlivosti Štefana Harabina spod obžaloby v kauze schvaľovania ruskej agresie na Ukrajine.
správy od nás budete mať ako prví.
Stíhaný skutok podľa sudcu Jána Buvalu nie je trestným činom. Obžaloba bola podaná pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečin schvaľovania trestného činu. Rozhodnutie súdu zatiaľ nie je právoplatné.
Politicky motivovaná obžaloba?
Štefan Harabin trval od začiatku súdneho procesu na svojej nevine. Obžaloba je podľa jeho právneho zástupcu Jána Foltána politicky motivovaná. Považuje ju za nezákonnú a nedôvodnú. Na aprílovom hlavnom pojednávaní zdôraznil, že z vymedzeného skutku nevyplýva, že by jeho klient hanobil ukrajinský národ.
Prokurátor bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu v júni 2023. Skutok sa týka vyjadrenia Štefana Harabina krátko po začiatku ruskej agresie na Ukrajine. Štefan Harabin podľa obžaloby na sociálnej sieti napísal, že by urobil to isté, čo ruský prezident Vladimir Putin, pričom hovoril o pacifikácii nacistov.
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie
Kondo sa z Japonska presťahoval do Trenčína: Lekári sú tu ľudskí, nie ste iba číslo. Slováci žijú veľmi pohodlne
Pred 10 rokmi zomrel jeden z najdôležitejších ľudí v dejinách ľudstva, ale takmer nikto o tom nehovoril
Kača precestovala Irak: Najväčším mýtom je, že celý vyzerá ako vojnová zóna. Pohostinnosť ľudí bola nezištná
„Je likvidačná, nefér a môže znamenať koniec,“ tvrdia podnikatelia: EÚ zaviedla prísnu legislatívu, petíciu podpísalo 65 200 ľudí
Bývala som 4 roky v Amerike: Za menšiu garsónku sme platili 900 eur, bežný nákup v potravinách stál 130 eur













Nahlásiť chybu v článku