Keď sa jedná o najlepšie vynálezy, mnohým z nás napadne práve Čína. Niet pochýb o tom, že práve táto krajina prichádza s tými najlepšími vynálezmi v oblasti techniky, ale aj v mnohých iných. Bicykel, ktorý môže ísť po vode, kufor, ktorý slúži ako skúter. To sú len niektoré z brilantných, inovatívnych, no možno aj trochu podivných vynálezov pochádzajúcich z Číny za posledných niekoľko rokov. Tie najlepšie amatérske vynálezy nájdete v článku.
He Liang strávil 10 rokov úpravou tohto kufra na vozidlo, ktoré má svoj vlastný motor a podobá sa na skúter. Na jedno nabitie prejde dokonca až 65 kilometrov.

Tao Xiangli, vynálezca samouk, staval tohto diaľkovo ovládaného humanoidného robota zo šrotu a elektronických drôtov. Nakoniec prišiel na jeden problém. Robot bol príliš veľký na to, aby prešiel cez dvere.

Tento farmár strávil päť mesiacov budovaním tejto ponorky, ktorá sa úspešne ponorila do hĺbky 10 metrov v jazere pri jeho rodnom meste Dangjiangkou.

Traktor na obrázku má vzadu nainštalovaných 12 metiel, ktoré používa na zametanie ulíc.

Liu Wanyong vytvoril bicykel, ktorý dokáže pomocou plastových rúrok „jazdiť“ po hladine vody.

Liu Fulong postavil toto elektronické vozidlo z dreva. Vozidlo môže dosiahnuť rýchlosť až 33 kilometrov za hodinu, čo je pomerne vysoká rýchlosť na to, že sa jedná o domáci experiment.

Čínsky vynálezca, Yang Zongfu, zostrojil túto 6 tonovú guľu, ktorá sa nazýva aj Noemova archa Číny. Bola navrhnutá tak, aby chránila ľudí vo vnútri od vonkajších vplyvov.

Táto žena sedí na jednokolke a jazdí v parku v Šanghaji. Fotografia bola zachytená 28. februára 2004. Jednokolku navrhol čínsky vynálezca Li Yongle, ktorý ju nazýva „číslo jedna medzi vozidlami na svete.“

Tian Shengying, 55-ročný kováč, upravuje rotor podomácky vyrobeného vrtuľníka, 21. september 2012.
Pokračovanie na ďalšej strane..
Tonka a Mimo začínali v malej búdke, dnes obslúžia aj tisíc ľudí denne. Ich prevádzky sú na Spiši ikonou
Mirka sa vydala za Turka a presťahovala sa za ním: S jeho rodinou si na seba zvykáme, postavenie žien je tu ako u nás
Víza neriešte, na týchto miestach sa nezdržiavajte: Ak vypukne vojna, dodržiavajte základné pravidlá
Slováci v Dubaji: V uliciach je menej ľudí, šíri sa aj veľa dezinformácií. Obranným systémom krajiny veríme
Námorníci čakajú na WC aj 45 minút, po plavidle za 13 miliárd mali tiecť splašky. Američania vytasili najsmrtiacejšiu loď
Realiťák Tomáš o kúpe nehnuteľnosti: Brať hypotéku sa oplatí. Ľudia v zahraničí bývajú v podnájme, u nás to nie je bežné
Pokazili, čo mohli: Americký najhorší atómový test spôsobil ekologickú katastrofu, miesto je dodnes neobývateľné
Mladík zarába 85-tisíc mesačne, radí ľuďom, aby sa udierali kladivom do tváre. Škaredí muži nemajú u žien šancu, tvrdí










Nahlásiť chybu v článku