Kaufland sťahuje z trhu rôzne tvarohové výrobky. Ide o preventívne opatrenie na ochranu spotrebiteľov, pričom dôvodom je potenciálne riziko kovových cudzích telies. Spoločnosť sa rozhodla uplatniť zásadu predbežnej opatrnosti a sťahuje z predaja všetky potenciálne dotknuté šarže.
Tento postup sa vykonáva v plnej spolupráci so zdravotníckymi orgánmi a v súlade s postupom informovania zákazníkov.
Stiahnutie z trhu sa týka týchto výrobkov s dátumom minimálnej trvanlivosti (DMT) a identifikačnými značkami: K-free lactose free, Nízkotučný tvaroh 200g s dátumom spotreby do 5.10.2023 a K-free lactose free, Tvarohový výrobok s jogurtom 200g s dátumom spotreby do 1.10.2023.
Predaj dotknutých výrobkov bol okamžite zastavený, výrobkov s iným dátumom exspirácie sa stiahnutie z trhu netýka.
Kovové častice v potravinách môžu pri konzumácii spôsobiť vnútorné zranenia, ako aj zranenia úst a hrdla. V tomto prípade alebo pri podozrení na vnútorné zranenia sa spotrebiteľom odporúča, aby sa okamžite poradili s lekárom a oznámili, že kontaminovaný výrobok spotrebovali.
Od spotrebiteľov, ktorí si dotknutý výrobok zakúpili, sa žiada, aby ho nekonzumovali a aby potraviny sami znehodnotili alebo vrátili do obchodu. Kúpna cena im bude, samozrejme, vrátená.
Zákazníci môžu zakúpený produkt vrátiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland a obdržia čiastku v plnej výške naspäť, a to aj bez predloženia pokladničného bloku.
Zázrak na rieke Hudson: Neuveriteľný príbeh pristátia lietadla sa skutočne stal, pre mnohých bol kapitán blázon
Irán kedysi vyzeral ako druhé Miami: Odhalené ženy pili drinky a študovali. Vrátiť to môže „Princ z Perzie“
Zubárka Andrea poradí, ako ušetríte stovky eur: Mala pacientku, čo si zlomila zub pri zapekanej brokolici
Tomáš o živote vo Švajčiarsku: Za nájom som platil 1900 eur. Začiatok bol veľmi ťažký, nezarobíte tak ako Švajčiar
Najväčšie tajomstvo poznal ako jediný, nikdy ho neprezradil. Od smrti filmového Severusa Snapea prešlo 10 rokov
Chystajte si peniaze na lístky: Slovenské kiná ponúknu v roku 2026 množstvo skvelých filmových noviniek
Šéf IĽP: Ficova vláda mlčí, pre Slovensko je to nebezpečné. Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov: Sadistický vrah lákal deti na cukríky, zavraždil ho komplic
Nutričná špecialistka: Ak chcete schudnúť 5 kíl, Ozempic nie je riešenie. Posledné jedlo o 18:00 je mýtus
Marilyna Mansona vinia zo smrti 15 ľudí a z vrážd šteniatok. Čašníčka Ria v Rakúsku zarába 3-krát viac než na Slovensku








Nahlásiť chybu v článku