Spoznať svetoznáme obrazy nie je pre človeka, ktorý sa aspoň trochu v umení vyzná, nič zložité. Iné to však už môže byť, ak je samotný obraz mierne upravený. A presne o tomto bude dnešný kvíz.
Vybrali sme 10 známych obrazov a upravili ich v grafickom programe. V kvíze sa vás budeme pýtať rôzne otázky a vašou úlohou bude vybrať správnu možnosť. Zvládnete to na plný počet?
Ako sa volá tento slávny obraz od Edvarda Muncha?

Obraz od nórskeho maliara Edvarda Muncha sa volá výkrik.
Aké rastliny sa nachádzajú na tomto obraze od Clauda Moneta?

Claude Monet namaľoval viacero obrazov lekien v záhrade v obce Giverny.
Ako sa volá tento slávny obraz od Gustava Klimta?

Slávny obraz sa volá Bozk.
Čo sa nachádza pred tvárou muža na obraze od Reného Magritta: Syn človeka?
ProfimediaNa jednom z najslávnejších obrazov belgického maliara Reného Magritta sa nachádza muž, ktorý má pred tvárou jablko.
Čo sa nachádza na tomto obraze?

Na jednom z najslávnejších obrazov od holandského maliara Vincenta van Gogha sa nachádzajú, samozrejme, slnečnice.
Kto je autorom tohto obrazu?

Obraz s názvom Nočná hliadka namaľoval holandský maliar Rembrandt van Rijn.
Čo drží v ruke chlapec na obraze od Pabla Picassa?
SITAObraz sa volá Chlapec s fajkou, z čoho jasne vyplýva, že na obraze drží chlapec fajku.
Ako sa volá tento obraz?
Na čom stojí Venuša na známom obraze od Sandra Boticelliho?

Obraz Zrodenie Venuše zobrazuje bohyňu ako stojí na mušli.
Kto je autorom tejto fresky?
Autorom slávnej fresky Posledná večera je Leonardo da Vinci.
Veľkonočný nákup môže byť lacnejší: Porovnali sme ceny v obchodoch, tento tip nám ušetril viac než 10 eur
Boli sme v poslednej reštaurácii z Na nože: Odchádzali sme po 31 minútach, Novákovo jedlo za 16,90 očarilo
Tomáš robí technika na letisku vo Viedni: Lietadlo môže lietať s pokazeným komponentom, nový personál berie 2-tisíc eur
Mužom pchal do konečníka tyč, aby vyvrcholili: Lekár röntgenovým žiarením spôsoboval hnisavé vredy aj smrť
Prirovnávajú ho k Schindlerovi: Prekabátil nacistov a zachránil desaťtisíce Židov pred plynovou komorou
Najhorší deň v histórii letectva: Smrť až 583 ľudí zapríčinila séria náhod a jedného veľmi zlého rozhodnutia
Kristína a Juraj žijú na Islande, život je tu podľa nich drahý. Boli sme v Pivárni u Kultána z novej časti Na nože





















Nahlásiť chybu v článku