Zábava na festivale môže byť aj pokojná, hĺbavá ba miestami až intelektuálna. Svedčí o tom sprievodný program, ktorý vytvára skutočne neobyčajný multivitamínový koktail. Hlavne keď si ho porovnáme so žánrovo podobnými akciami, kde mimo stage-ov býva najväčším vzrušením dať si bravčovú cigánsku a skočiť do jazera.
správy od nás budete mať ako prví.
Môžete sa tešiť na
Štvrtok
Druhý ročník pirátskeho Basement splavu: Zo spontánnej fanúšikovskej iniciatívy vznikol ešte pred začiatkom prvého Basementu oficiálne neoficiálny pirátsky splav. Slúži ako netradičný posledný prestupový spoj medzi vami a bránami festivalu. Začína sa vo štvrtok 12.7. v komočskom kempe a končí v komárňanskej pevnosti.
Piatok
DJ Workshop s Drumbassterdz a Basement krú sa začne o 20:00 v čajovni. Do tajov svojho remesla Vás zasvätí DJ Volume Plus, Basement krú a ich hostia.
Amnesty International: Chcete vedieť, čo zlé, ale aj dobré sa práve teraz deje vo svete? Príďte sa porozprávať s ľuďmi, ktorí denne bojujú s korupciou a porušovaním ľudských práv.
Sobota
Joke’s on You – English Stand up Comedy – anglický stand up v Komárne? Tak to tu ešte nebolo. Vo festivalovej čajovni si môžete vypočuť, aké to je byť anglicky hovoriacim komikom v strednej Európe. Začiatok je o 12:00.
Priestory pre tvory Workshop – Od 13:00 si môžete vyrobiť vlastnú tašku z ekologických materiálov.
Príďte si spolu s Adrikou zacvičiť Jogu. Po prehýrenom piatku vám trochu strečingu a pozitívnej energie určite spraví dobre. O 15:00 hneď vedľa čajovne.
Po cvičení bude nasledovať Gongová terapia. Nechajte sa vymasírovať zvukom a zároveň svojou účasťou pomôžte vylepšiť vibrácie v pevnosti. O 16:00 vedľa čajovne.
Občianske združenie Prima Vás príde formou prednášky informovať o novinkách v prevencii drogovej závislosti, dozviete sa niečo o Harm Reduction a o tom ako sa vyhnúť pohlavným chorobám.
Počas celého festivalu vás ďalej čaká
Vernisáž Fotiek a výtvarných diel Ester Šabíkovej. V galérii nájdete aj výstavu konceptuálneho umenia. V kempe si môžete pozrieť tvorbu graffiti v podaní Street Madness Crew, alebo si môžete zaskejtovať v skateparku. Ak ste skôr naladení na wellness a relax, tak hneď za bránami je termálne kúpalisko, alebo si môžete objednať masáž od dobrákov zo Siete dobra tu.
Ani po prečítaní tohto článku však neviete o všetkom. Organizátori pre vás majú ešte niekoľko prekvapení. Festival sa musí predsa slávnostne otvoriť a na oživení areálu spolupracujú akademickí umelci z Prahy, Brna aj Bratislavy. Máte sa na čo tešiť.
Vstupenky si môžete zadovážiť na webe basementfestival.sk.
TS Basement Festival
Zvieratá zhoreli, ruiny lietali vzduchom. Explózia prvej sovietskej atómovky zaskočila aj Američanov
Samuel z Detvy je jediným Slovákom žijúcim na karibskom ostrove: Miestni ma zo žartu volali Eminem, zarábajú 600 eur
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie














Nahlásiť chybu v článku