Tieto skratky nám môžu pomôcť hlavne v tom, aby sme nestrácali čas zdĺhavým spôsobom, ale aby sa k nám informácie dostali okamžite. Určite potešia každého jedného človeka, ktorý dennodenne používa internet a stále niečo hľadá.

V súčasnej ére moderných technológií a rýchlemu pripojeniu na internet môžeme nájsť informácie o všetkom. Niekedy naozaj stačí len pár minúť a dokážeme nájsť recepty na chutné koláče. Často sa však stáva, že pri vyhľadávaní musíme preosiať množstvo informácií, aby sme sa dostali len k tým, ktoré potrebujeme. To však môže trvať až niekoľko hodín. Práve rýchlejšie vyhľadávanie sa stalo dôvodom, prečo vznikol zoznam najúčinnejších metód pre vyhľadávanie Google, ktoré vám pomôžu nájsť cenný materiál už po pár kliknutiach.

Buď jedno, alebo druhé

Občas sa stane, že si nie sme istí , či sme si správne zapamätali informáciu alebo meno, ktorú potrebujeme, aby sme začali vyhľadávanie. To však nemusí byť problém. Jednoducho napíšte niekoľko vhodných variantov toho, čo práve hľadáte a oddeľte ich zadaním symbolu ,,|“. Namiesto tohto symbolu môžete taktiež použiť ,,or“. Potom je už dosť ľahké vybrať výsledok, ktorý dáva najväčší zmysel.

google2
interez.sk

Vyhľadávanie pomocou synoným

Náš jazyk je veľmi bohatý na synonymá. Niekedy to môže byť veľmi výhodné, keď vyhľadávate online. Ak potrebujete nájsť webové stránky na danú tému, skôr než tie, ktoré obsahujú konkrétnu frázu, pridajte do vášho vyhľadávania symbol „~“. Napríklad, ak hľadáte pojem zdravá strava, dostanete výsledky hľadania o princípoch zdravého stravovania, varení zdravého jedla a rôzne zdravé stravovacie možnosti.

screencapture-google-sk-webhp-1478250771489-2
interez.sk

Prehľadávanie webových stránok

Ak čítate zaujímavý článok na webovej stránke, automaticky ho chcete zdieľať s ostatnými. Najjednoduchší spôsob, ako nájsť požadovaný údaj, je opäť hľadať na internetových stránkach. Zadajte adresu stránky, potom kľúčové slovo alebo celú frázu z článku a výsledok by mal prísť okamžite.

google9
interez.sk

Sila hviezdičky

Keď sa vaša rafinovaná pamäť rozhodne zabrániť vám pripomínanie na jedno kľúčové slovo, frázu alebo číslo, ktoré potrebujete nájsť, môžete sa obrátiť na symbol ,,*“ . Stačí ho použiť namiesto slova alebo čísla, na ktoré si neviete spomenúť a výsledok dokážete nájsť okamžite.

google4
interez.sk

Používanie časového rámca

Niekedy sa naliehavo potrebujeme oboznámiť s udalosťami, ktoré nastali počas určitého časového obdobia. Do vyhľadávača pridajte časový rámec pomocou troch bodiek medzi dátumami. Napríklad, ak sa chcete dozvedieť o vedeckých objavoch v priebehu 20. storočia, môžeme napísať: vedecké objavy 1900…2000.

google5
interez.sk

Vyhľadanie nadpisu alebo URL

Aby ste našli kľúčové slovo, meno alebo názov článku, napíšte ,,INTITLE“ pred vyhľadávaním výrazu bez medzier medzi nimi. V prípade, ak hľadáte slová z URL , použite ,,INURL“ .

google6
interez.sk

Nájdenie podobnej stránky

Ak ste našli niečo , čo sa vám páčilo a chcete nájsť podobné stránky, napíšte ,,related:“ a potom adresu stránky, opäť bez medzier medzi nimi.

google12
interez.sk

Celá fráza 

Rámovanie hľadaného výrazu do úvodzoviek je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako nájsť niečo konkrétne. Napríklad ak napíšete vetu: ,,Chalúpku v horách a záhradu“ bez úvodzoviek, vyhľadávač zobrazí výsledky, kde sa tieto slová vyskytujú v ľubovoľnom poradí, na rozdiel od poradia, v akom ste ho zadali. Ak však napíšete tú istú vetu s úvodzovkami, vyhľadávač nájde len to, čo ste zadali. Je to efektívny spôsob, ako nájsť text piesne, keď z nej poznáte iba jeden riadok, napr. ako je to na obrázku.

google8
interez.sk

Hľadanie slov, ktoré nie sú dôležité

Ak chcete odstrániť nedôležité hľadané slová z dotazu, jednoducho napíšte symbol mínus pred každým z nich. Napríklad, ak chcete nájsť stránky o zaujímavých knihách, ale nechcete ich kupovať, môžete napísať nasledovné: zaujímavé knihy -kúpiť .

google7
interez.sk

Ak vyskúšate tieto spôsoby jednoduchšieho získavania informácií, uvidíte, že ich začnete používať okamžite. Sú jednoduché a časom pochopíte, koľko vám ušetria času.

interez.sk (Zábojníková Anna), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)