pinoyfoodz-marie.blogspot.sk

Slovenské tradičné pokrmy sú lákavé aj pre zahraničných návštevníkov. Veď také halušky sú vychýrené po celom svete. Ale v iných kútoch sveta by vám ľudové...

Slovenské tradičné pokrmy sú lákavé aj pre zahraničných návštevníkov. Veď také halušky sú vychýrené po celom svete. Ale v iných kútoch sveta by vám ľudové jedlá možno neboli veľmi po chuti. Ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav. Preto, ak sa chystáte do týchto krajín, dávajte si dobrý pozor či ochutnáte miestnu špecialitu.

Sicília

Pokrm nazývaný Casu Marzu bol ešte pred niekoľkými rokmi v krajine zakázaný a predával sa len na čiernom trhu. Pred pár rokmi ho úrady znovu povolili a dnes sa ponúka ako tradičná pochúťka. Casu Marzu si môžete predstaviť ako syr z ovčieho mlieka, ktorý obsahuje živé larvy, ktoré podporujú kvasenie syru. Syr sa konzumuje aj spolu s larvami, aj keď niektoré larvy najskôr zo syru odstránia. Ale to by potom nebolo ono, že?

jedlá (5)
viralscape.com

Japonsko

Nie veľmi obľúbeným, ale zato lacným pokrmom v Japonsku sú oči tuniaka. Na túto delikatesu je odkázaných mnoho chudobných obyvateľov Japonských ostrovov, pretože oči obsahujú pre človeka dôležité látky a jeden chod stojí v prepočte asi 1 americký dolár. Mnohí tvrdia, že oči tuniaka chutia podobne ako chobotnica, tak to asi nebude až také zlé, ako to na prvé počutie znie.

jedlá (1)
travelatfun.com

Najnovšie články