/ 0 / Lukáš Mužla
Základom dobrej fotografie je zaujať a vyvolať u človeka nejaký druh emócie. V histórii fotografie vzniklo nespočetne veľa snímkov. Či už sa jednalo o...

Základom dobrej fotografie je zaujať a vyvolať u človeka nejaký druh emócie. V histórii fotografie vzniklo nespočetne veľa snímkov. Či už sa jednalo o amatérske zábery, alebo reportážne fotografie, ktoré za sebou skrývajú šokujúce príbehy. Prečítajte si v poradí tretiu časť šokujúcich fotografií, tentokrát zloženú zo snímok profesionálnych fotoreportérov.

Fotografia z Viktoriánskej éry

Tento rodinný portrét z 19.storočia vyzerá na prvý pohľad úplne normálne. Skrýva však netradičný a na dnešné pomery trošku morbídny zvyk, ktorý bol v tom období úplne normálny. Ak sa lepšie pozriete uvidíte, že postavy rodičov sú trošku rozmazané. Niet divu, veď vyhotovenie fotografie v tomto období trvalo pár minút, počas ktorých ste museli byť úplne bez pohybu. Postava dcéry je však úplne ostrá, a to preto, že dievčina práve v tento deň umrela. Takéto „morbídne“ fotenie so zosnulými pred pohrebom bolo v tejto dobe úplne prirodzené.

reddit.com
reddit.com

Útek do divočiny

Ak ste videli film Útek do divočiny, potom je vám táto fotografia dobre známa. Mladík menom Chris McCandless, ktorý sa vybral na útek pred spoločnosťou na Aljašku sa takto sám odfotografoval len pár mesiacov pred svojou smrťou. Chrisa postihol na Aljaške smutný osud, keď prehral svoj boj s prírodou. Viac o tomto skutočnom príbehu sa dozviete aj v našom článku, ktorý je súčasťou seriálu o filmoch nakrútených podľa skutočných udalostí.

newyorker.com
newyorker.com

Triedna fotografia

Táto fotografia z Univerzity v Columbine, v americkom štáte Colorado vznikla v roku 1999,  dva týždne pred obrovskou tragédiou. V ľavom hornom rohu môžete vidieť dvoch chlapcov, Erica Harrisa a Dylana Klebolda, ktorí akoby zo žartu „strieľajú“ do kamery. O dva týždne pripravili títo dvaja študenti o život 12 študentov a jedného učiteľa.

reddit.com
reddit.com

Párty

Táto selfie fotografia z pravej americkej domovej párty zobrazuje dvoch dobrých kamarátov. Naľavo stojí Michael Mandell a vedľa neho jeho dobrý kamarát Tyler Hadley. Tyler usporiadal párty v dome jeho rodičov, no ešte predtým ich zavraždil v ich spálni. Počas párty sa k činu priznal kamarátovi Michaelovi, ktorý okamžite zavolal políciu. Tá našla telá Tylerových rodičov v spálni, tak ako ich Tyler ponechal…

rollingstone.com
rollingstone.com


Komentovať (0)