world.edu

Migrácia. Momentálne najskloňovanejšie slovo na slovo vzatých odborníkov, ktorí tu nechcú žiadnych prisťahovalcov. Pritom ide o úplne bežný jav. Ľudia sa od nepamäti presúvajú za...

Migrácia. Momentálne najskloňovanejšie slovo na slovo vzatých odborníkov, ktorí tu nechcú žiadnych prisťahovalcov. Pritom ide o úplne bežný jav. Ľudia sa od nepamäti presúvajú za lepšími podmienkami. Či už sa riadili pohybom zvierat, alebo úrodnosťou pôd, každý hľadal miesto, kde by mu bolo najlepšie. Tieto fakty o migrácii vás možno presvedčia, že ide o prirodzenú a banálnu vec.

world.edu
world.edu

Najrozmanitejšia krajina, čo sa prisťahovalcov týka, je Veľká Británia. Krajinu z tohto hľadiska skúmalo mnoho odborníkov od biológov, sociológov až po demografov, ktorí určili škálu rozmanitosti prisťahovalcov od 0 po 100. Veľkej Británii pritom pripadá skóre až 97! Odpoveď na otázku prečo je to tak, môže byť veľmi jednoduchá. Ide o krajinu, ktorá mala v minulosti veľké postavenie. Desiatky kolónií po celom svete zapríčinili veľký prísun obyvateľstva do srdca ríše. Británia je taktiež srdcom priemyselnej revolúcie. Priemysel potrebuje ľudí a to môže byť ďalší dôvod. A situácia dnes? Pozrime sa na nás… Každý tretí mladý Slovák si hovorí, že cez leto pôjde na brigádu do Anglicka, tak čomu sa čudovať?

europeword.com
europeword.com

Najrozlietanejší emigranti sú Francúzi. Ľudia z Francúzska žijú dokopy vo viac štátoch ako ktorýkoľvek iný národ. Asi sú veľmi prieberčiví. Najviac ich je v Španielsku a v USA. Odborníci tu stanovili podobnú škálu ako pri Británii. Od 0 do 100 dostáva Francúzsko v rozmanitosti výberu cieľovej krajiny až 95 bodov. Tí sú skutočne veľmi rozmaznaní.

politicalcalculations.blogspot.sk
politicalcalculations.blogspot.sk

Najfrekventovanejšia hranica, kde sa to emigrantmi len tak hmýri, je hranica medzi Mexikom a USA. V roku 2013 žilo v USA viac Mexičanov (13 miliónov) ako všetkých prisťahovalcov v Rusku. Mimochodom, Rusko má druhý najväčší počet obyvateľov, ktorí sa narodí v zahraničí (teda Rusov, ktorí sa narodia v inej krajine) po USA. Samozrejme Američania musia byť všade prví. Tých sa v cudzine narodilo už viac ako 46 miliónov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )