wittyfeed.com

Lucia Mužlová / / Série
Ak ste aspoň raz navštívili zábavný park, určite ste si vyskúšali jazdu na horskej dráhe. Teda v prípade, že ste sa nebáli. Kto by...

Ak ste aspoň raz navštívili zábavný park, určite ste si vyskúšali jazdu na horskej dráhe. Teda v prípade, že ste sa nebáli. Kto by nemal rád tento druh adrenalínu a desivý pocit, ktorý pri jazde zažívame? Niekedy to ale nemusí skončiť jemným zabrzdením. Úmrtia a nehody na horských dráhach nepoznáme len z filmov a nie sú ani nezvyčajné. Týchto 7 horských dráh je toho dôkazom.

Veľký voz

horskadraha1
wikimedia.org

Horská dráha s príznačným názvom Veľký voz sa nachádza v zábavnom parku v Anglicku a príšerná nehoda sa odohrala v roku 1972. V jeden nešťastný deň, sa kábel, ktorý sa nachádzal na jednom z vozidiel, prelomil a kabína vyletela z dráhy. Za následok to malo smrť 5 detí a zranilo sa 13 ďalších osôb.

Mindbender

horskadraha2
vignette.net

Mindbender bola jednou z najviac vzrušujúcich a smrtiacich horských dráh v Galaxylande, čo je zábavný park v Alberte v Kanade. Pár uvoľnených skrutiek spôsobilo, že kabíny sa počas jazdy odlepili od koľajníc a vylietavali do vzduchu. Neskôr boli na kabíny nainštalované aj bezpečnostné tyče, pretože sa často stávalo, že ľudia počas jazdy z kabíny vypadli. Na konci celého tohoto chaosu boli zaznamenané tri úmrtia a desiatky zranených ľudí.

Fujin Raijin

horskadraha3
themeparkreview.com

Vážna nehoda sa stala v Expolande, v Japonsku, v roku 2007. Voz sa dostal mimo trať a jedna osoba vyletela a na následky zranení z pádu nakoniec aj zahynula. Dráhu opúšťalo približne 19 zranených ľudí.

Haunted Castle

horskadraha4
static5.therichestimages.com

V roku 1984 vypukol v zábavnom parku v New Jersey obrovský požiar. Približne 8 ľudí ostalo zakliesnených v zámku, kde nakoniec uhoreli na smrť. Policajné vyšetrovanie ukázalo, že požiar bol dielom podpaľača.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)