Jeden z najstarších slovenských festivalov a podľa našich zdrojov aj najväčší slovenský festival Bažant Pohoda, zaháji 9. júla už svoj 19. ročník. Áno, to...

Jeden z najstarších slovenských festivalov a podľa našich zdrojov aj najväčší slovenský festival Bažant Pohoda, zaháji 9. júla už svoj 19. ročník. Áno, to znamená, že o rok ju čakajú krásne okrúhle 20. narodeniny. Ani ročník pred týmto výročím sa však Bažant Pohoda nenechala ničím ani nikým zahanbiť. Stačí si pozrieť line-up, ktorý sa podaril tímu okolo Pohody tento rok zostaviť a aj človek nie veľmi znalý festivalom si musí povedať, že sa Pohoda opäť „pochlapila“. Kto na Bažant Pohode bol, určite sa tam zastaví aj tento rok, kto na Pohode ešte nebol, tieto dôvody ho určite presvedčia.

Atmosféra a ľudia

pohoda atmosfera
zdroj: Pohodafestival.sk/Katarína Acél

To je to, čo pocítite hneď, ako vkročíte na letisko v Trenčíne. Aj keď budete čakať tri hodiny v rade na vstupenky, aj keď si budete stavať stan uprostred ďalších stoviek stanov a budete dúfať, že večer do neho potrafíte, vždy budete okolo seba vidieť usmiatych, (duchom) mladých ľudí, ktorí sa tešia, že tu môžu byť. Aj keby ste prišli s tou najhoršou náladou, verte, že oni vám ju hneď zlepšia.

Multižánrovosť

zdroj: Pohodafestival.sk/Katarína Acél
zdroj: Pohodafestival.sk/Katarína Acél

Pretože ak tu príde hoc aj najväčší hudobný znalec a kritik, pretože ak tu príde pankáč či metalista, hip hoper či milovník elektronickej muziky, džezmen či rastaman, 6-ročný či 60-ročný, každý si príde na svoje.

Špička medzi festivalmi

Francúzsky portál Couvre-Feu zaradil Bažant Pohodu medzi 10 festivalov, ktoré sa oplatí navštíviť toto leto.

Najkomfortnejšie bývanie spomedzi všetkých festivalov

pohoda chatky

Bažant Pohoda tento rok vytvorilo v spolupráci s mestom Trenčín 40 drevených chatiek.  Chatky majú všetko čo potrebujete, veľké okno, dve miesta na spanie, elektrinu, či svetlo a to najdôležitejšie, kľúč. Môže byť festival komfortnejší?

Festival, nie je len o hudbe

pohoda sluk

Každodenné vítanie slnka, prednášky či diskusie so zaujímavými ľuďmi, divadlá, či tohtoročné vystúpenie legendárneho SĽUKU. Festival naozaj nie je iba o hudbe.

Priestor pre mladú slovenskú scénu

pohoda sk

Každoročne vystúpia na Pohode mladé nádejné slovenské kapely. Nejedna vám tak povie, že sa jej splnil sen. A nielen mladé kapely. Line-up tvorí množstvo nielen začínajúcich, ale aj zabehnutých a hlavne kvalitných kapiel. Je naozaj z čoho vyberať

Nabitý ročník svetovými menami

die antword

A teraz ten najdôležitejší bod. Tento ročník je (podľa nás) jeden z najlepších. Veď svetové mená ako Björk, Die Antwoord, Manu Chao, Franz Ferdinand, Einstürzende Neubauten a mnoho ďalší predurčujú festival k úspešnému.

Tak čo. Oplatí, či nie?