Keď sa povie exotický ostrov, väčšina z nás si predstaví čisté pláže, modré more a tropickú prírodu. Môžeme sa tam nerušene prechádzať so skvelým...

Keď sa povie exotický ostrov, väčšina z nás si predstaví čisté pláže, modré more a tropickú prírodu. Môžeme sa tam nerušene prechádzať so skvelým miešaným drinkom v ruke a pochutnávať si na čerstvých kokosových orechoch. Niektoré ostrovy sú však presným opakom našej vysnenej idylky.

Takýmto ostrovom je aj Santa Cruz del Islote, čo je ostrov, ktorý leží pri pobreží Kolumbie a je to ostrov, ktorý má najväčšiu hustotu obyvateľstva na Zemi. Na rozlohu 1 ha sa tam nachádza až 1247 ľudí a nejaký záhadným spôsobom sa tam všetci vtesnali. To, čo mi utkvelo v pamäti najviac, je informácia, že obyvatelia využívajú susedné ostrovy ako cintoríny.

ostrovy1
dailymail.co.uk

Migingo je malý skalný ostrov, ktorý má rozlohu cca polovicu futbalového ihriska a nachádza sa vo Viktoriínom jazere, čo je najväčšie jazero v Afrike. Žije tu približne 100 až 200 ľudí.

ostrovy3
cbc.ca
ostrovy2
flightnetwork.com

Maledivy majú povesť vytúženého sna a považujú sa za jedny z najúžasnejších ostrovov na planéte. Je to miesto pre dokonalú relaxáciu v hojdacej sieti, kde zabudnete na všetky problémy a starosti. Hlavné mesto Male okupuje celý ostrov, ktorého pobrežie je len cca 1,6 km dlhé a asi kilometer široké. Viac ako 100 000 ľudí toto miesto nazýva domovom.

ostrovy4
travels.kilroy.net

Hong Kong je vám zrejme dobre známy aj pre jeho preťaženie. Ap Lei Chau je malý ostrov spojený mostom na juhu Hong Kongu a je domovom zhruba 87 000 ľudí. Ostrov má pritom rozlohu len 1,3 km².

ostrovy5
landsd.gov.hk

Manhattan síce nie je tropický raj, no takisto patrí k najľudnatejším ostrovom vôbec. Rozloha je 59,1 km² a žije tu približne 1 626 000 ľudí, čo je na 1,5 km² približne 70 000.

ostrovy6
ask.com
Príbehy
0
Komentovať (0)