higherperspectives.com

Jedna z najlepších vecí, na ktoré si môžete spomenúť, keď máte zlú náladu je to, že ste to vy, kto má silu, aby túto situáciu zmenil. Viem, niekedy je to ťažké no dnešný článok by vám mohol do budúcna trochu pomôcť. Pozrite sa s nami na techniky, vďaka ktorým sa vám lepšia nálada vráti späť do 5 minút.

Možno vám to už niekto povedal alebo ste to už niekde počuli, že prostý akt, ako je úsmev, pomáha pri stavoch, keď ste rozrušení alebo keď sa chcete zbaviť negatívnych myšlienok. Ak ste to ešte neskúšali, tak určite odporúčam, pretože u mňa to funguje vždy na 100%. Ak ste však človek, ktorému to nepomáha, máme pre vás 5 metód, vďaka ktorým veľmi rýchlo zabudnete na zlú náladu.

Máte vo svojom okolí nejakých introvertov alebo nimi sami ste? Máme pre vás článok o 6 veciach, ktoré vám prezradia, čo sa v skutočnosti deje vo vnútri ich hlavy.

Stláčanie bodov na tele

zlanalada3
serenityspamaumee.com

Vedeli ste, že existujú na tele rôzne miesta, ktoré reagujú na fyzický tlak a môžu vám pomôcť napríklad aj pri bolesti? Týmto bodom sa hovorí aj akupresúrne body, a ak si budete jemne stláčať tie správne, môžu sa vaše nehatívne myšlienky premeniť na pozitívne. Tento tlak tiež zmierňuje pocity smútku, hnevu a úzkosti. Existuje mnoho odborníkov, aj odborná literatúra, ktorá vám o tejto metóde povie viac. Na výsledky nebudete musieť čakať dlhšie ako 5 minút.

Zdravé jedenie

Je mnoho ľudí, ktorí zajedajú svoju zlú náladu. Najčastejšie sladkosťami alebo nezdravým jedlom. Hlad je takisto aj pocit, vďaka ktorému sme niekedy podráždení a náchylní sa rýchlejšie nahnevať. Uistite sa, že budete jesť to, čo je pre vás dobré. Vyhnite sa sladkým jedlám a kalorickým bombám, pretože takéto jedlá majú práve opačný účinok. Chybu neurobíte, ak si doprajete pokrm, ktorý obsahuje veľa horčíka.

Vône

Vedecké výskumy dokazujú, že vône, ako napríklad čerstvé pomaranče alebo levanduľa, pomáhajú znižovať stres, úzkosť a zároveň podporujú našu dobrú náladu. Dokonca sa zistilo, že ak boli takéto vône umiestnené v zubných ambulanciách, ľudia sa cítili oveľa lepšie a ich strach zo zákroku bol menší ako obvykle. Výsledky boli porovnané s účinkom hudby a predčili všetky očakávania. Vône a náš čuch sú silnejšie ako hudba a náš sluch.

Choďte von

zlanalada2
white-ibiza.com

Vedci z britskej univerzity zistili, že prechádzka v prírode je rovnako účinná ako antidepresíva a terapie. Niečo na tom bude, pretože z prírody človek dokáže načerpať naozaj veľa energie a najmä tej pozitívnej. Ak sa nabudúce budete cítiť pod psa, choďte na prechádzku do prírody, alebo si niekde v ústraní pri lese či v parku v pohodlí zacvičte.

Rozprávajte sa sami so sebou

Jedna z najťažších vecí je prerušiť negatívny monológ, ktorý sa odohráva v našej hlave. Proti tomuto negatívnemu hlasu však môžeme bojovať, a to tak, že sa v duchu budeme rozprávať sami so sebou. Je to úplne prirodzené a normálne a je len na vás, ktorý druh komunikácie zvolíte, či pozitívnu, alebo negatívnu. Používajte frázy ako: „Podarí sa mi to aj teraz, pretože sa mi to už podarilo aj predtým“, či „Som šikovný/á a preto dnes všetko zvládnem“.

Je mnoho metód ako si rýchlo a účinne pozdvihnúť náladu. Niekedy to dokážeme sami a inokedy sú okolo nás ľudia, ktorí sa o to snažia. Stačí len zdvihnúť hlavu hore, dobre sa zamyslieť, počúvať a niečo zmeniť. Ako sa so stresom a negatívnymi myšlienkami vyrovnávate vy?

interez.sk (Lucia M.), higherperspectives.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)