Michal Blaško / / Planéta Zem
Ľudia si vo všeobecnosti plávanie užívajú. Či už radi plávajú rôzne typy plávania na povrchu vody alebo sa radi potápajú, pobyt vo vode je...

Ľudia si vo všeobecnosti plávanie užívajú. Či už radi plávajú rôzne typy plávania na povrchu vody alebo sa radi potápajú, pobyt vo vode je pre nich potešením. Avšak existujú niektoré miesta, kde by ste Vaše plavky predsa len mali radšej nechať doma. Tu sú niektoré z nich..

Pláž Hanakapiai, Havaj

plavanie Hanakapiai

Ostrovy Havaja sú známe pre svoje krásne piesočnaté pláže, avšak aj napriek tomu niektoré z nich na kúpanie určené nie sú. Pláž Hanakapiai na pobreží Na Pali Kauai je jednou z nich. Je to krásne, ale potenciálne smrtiace miesto, ktoré sa nachádza na konci strmého, skalnatého chodníka dlhého 3,2km. Vzdialenosť tejto pláže je riziková, preto tam nie sú žiadni záchranári a žiadna nádej na okamžitú záchranu. Okrem toho tam sú aj silné smrtiace prúdy, ktoré sú schopné stiahnuť do mora aj silných a skúsených plavcov. Tieto prúdy sú nebezpečné celý čas, pretože sa tam nenachádza žiadny útes, ktorý by pláž chránil. A aby toho nebolo málo, geografia regiónu ponúka najbližšiu bezpečnú pláž až o 10km ďalej.

 Pláž New Smyrna, Florida

plavanie New Smyrna

Táto pláž na Floride je skvelým miestom na surfovanie…a plávanie so žralokmi. V pobrežných vodách tejto pláže pláva množstvo rýb, ktoré priťahujú žralokov. Avšak aj napriek tomu je táto pláž veľmi populárna a surfistov. A práve v kombinácii s týmto faktom je toto miesto vyhlásené za „hlavné miesto sveta pre útoky žralokov“. Vedci odhadujú, že každý, kto v tejto oblasti pláva, sa po 3 metroch stretne so žralokom. Avšak pozitívom je, že notoricky agresívne žraloky v tejto oblasti už boli chytené.

 Mumbai (Bombaj), India

plavanie Mumbai

Toto zaľudnené pobrežné mesto Indie má k dispozícii množstvo pláží. Bohužiaľ, tieto pláže však boli vyhlásené ako nevhodné na kúpanie. Veľké množstvo nespracovaných odpadových vôd sú vypúšťané z Bombaja do okolitých morí, takže brehy tohto mesta sú veľmi znečistené. Aj napriek tomu, že má mesto dobre vybudované kanalizačné siete, mnoho odpadu kanalizácie obchádza a smeruje priamo do vodných tokov. Miestne slumy tohto mesta sú označované ako primárny prispievať do tohto problému.Komentovať (0)