Lukáš Mužla / / LifeHacking
Tiež ste vždy chceli vedieť pískať na prstoch tak ako váš kamarát alebo ako ste to videli vo filmoch?

Každý z nás (kto to nedokáže) sa určite ocitol v situácii, keď zočil svojho známeho a chcel na neho efektívne zapískať, alebo len vyjadriť svoju radosť na koncerte, či naopak, nesúhlas na politickom stretnutí na námestí… No nedalo sa. Nejde to. Je to niečo, čo vedia len vyvolení. Nevzdávajte sa a dajte tomu ešte aspoň poslednú šancu. Skúste tento jednoduchý a účinný návod a konečne si doma zapískajte.

Najskôr si umyte ruky, určite si ich nechcete vkladať do úst len tak. Vytvorte zo svojich ukazovákov a prostredníkov tvar písmena A. Ostatné prsty zatnite akoby do päste, tak ako vidíte na obrázku.

piskanie 1
ilustrácie: Ksenia Shvedova, brightside.me

Mierne si navlhčite pery a dolnú peru akoby „okrúťte“ o spodné zuby, tak aby ich nebolo vidno. Horná pera má byť opretá o horné zuby, no tie by z pod nej mali trošku trčať. Väčšinou trvá niekoľko pokusov, kým človek príde na to správne „nastavenie“.

piskanie 2
ilustrácie: Ksenia Shvedova, brightside.me

Teraz je na rade jazyk, najdôležitejší element pri takomto pískaní. Prstami pomaličky zatlačte jazyk dovnútra úst tak, že budete jeho špičku tlačiť nadol. Vznikne vám z neho akási „krivka“. Prsty by mali byť v ústach asi tak na jednu štvrtinu ich dĺžky.

piskanie 3
ilustrácie: Ksenia Shvedova, brightside.me

Vzduch vydychujte cez priechod, ktorý vám v ústach vznikol. Ak cítite, že vzduch preniká iba cez spodnú peru, robíte to správne. Ak vám vzduch uniká aj hornou časťou, musíte priechod „zatarasiť“ pomocou prstov. A teraz môžete pískať…

piskanie 4
ilustrácie: Ksenia Shvedova, brightside.me

Tak čo, pomohol Vám tento jednoduchý návod? Ak máte iné „vychytávky“, podeľte sa s nimi v komentároch s ostatnými, aby si aj oni mohli konečne zapískať.

Pozri aj: Ako napísať veľké Ô, Ö, Ä a iné zriedkavé písmená či znaky, ktoré nie sú na klávesnici?

 interez.sk (Lukáš M.), brightside.me
0
Komentovať (0)