Lucia Mužlová / / Svet
Schengenská dohoda z roku 1985 zabezpečila, že sa zrušilo obmedzenie pohybu medzi krajinami. Holandský fotograf Valerio Vincenzo sa rozhodol zdokumentovať túto zmenu vo svojom projekte...

Schengenská dohoda z roku 1985 zabezpečila, že sa zrušilo obmedzenie pohybu medzi krajinami. Holandský fotograf Valerio Vincenzo sa rozhodol zdokumentovať túto zmenu vo svojom projekte “Borderline, the Frontiers of Peace”, čo je úctyhodné, najmä v dnešnej situácii, keď sa médiami prehnalo mnoho správ o utečencoch a kríze.

„K dispozícii som mal GPS a podrobné mapy a absolvoval som mnoho výletov, s cieľom zachytiť podstatu momentálne mierových prechodov medzi štátmi Európskej únie“, hovorí Valerio. Možno ste nevedeli, že EU v roku 2012 vyhrala Nobelovu cenu za mier. Nórsky výbor pre Nobelovu cenu za mier vyzdvihol najmä úsilie, ktorým EÚ počas viac ako šiestich desaťročí prispievala k pokroku v otázkach mieru, zmierenia, demokracie a ľudských práv v Európe. Skúste sa popri prezeraniu týchto fotografií zamyslieť aj vy nad nejakým vyšším posolstvom, ktoré podľa môjho názoru prinášajú. Buďme vďační za to, že na našom území, a aj v mnohých iných štátoch, je mier a nemusíme sa dennodenne potýkať s problémami, aké zažívajú krajiny, ktoré žijú vo vojne.

hranice1
boredpanda.com
hranice2
boredpanda.com
hranice3
boredpanda.com
hranice4
boredpanda.com
hranice5
boredpanda.com
hranice6
boredpanda.com

hranice7
boredpanda.com
hranice8
boredpanda.com
hranice9
boredpanda.com
hranice10
boredpanda.com
hranice11
boredpanda.com
hranice12
boredpanda.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)