Na svete sú dva typy ľudí. Tí, čo si radšej prečítajú knihu a potom tí, čo si radšej pozrú film. Všetci však majú jedno spoločné a to, že milujú zaujímavé príbehy. Na aké sa môžeme tešiť túto jeseň?

Či už ste milovník kníh alebo filmov, to je momentálne úplne jedno. Tento článok poteší obe skupiny ľudí. Ukážeme vám totiž niekoľko noviniek, ktoré sa do svetových kín dostanú už túto jeseň. Pôvodne však svetlo sveta uzreli ako knižné príbehy. Môžete sa teda na tento článok pozrieť hneď dvomi spôsobmi. Čo si treba prečítať, kým to filmový svet pokazí tak, ako mnohé ďalšie príbehy v minulosti? Alebo na čo z filmového sveta sa túto jeseň môžem tešiť? Výber uhla pohľadu je len a len na vás. 

„The light between oceans“ je filmová novinka natočená na základe bestsellera od M.L.Stedmana. Dráma o manželskom páre, ktorý svoj povojnový život prežíva v opustenom majáku pri austrálskom pobreží sľubuje silný príbeh obyčajných ľudí.

frolichawaii.com
frolichawaii.com

Tom Hanks v hlavnej úlohe značí kvalitu filmového zážitku. Tešiť sa teda môžete aj na Sully: Zázrak na rieke Hudson, ktorý je príbehom geniálneho pilota a jeho záchrane 155 ľudí. Predlohou filmu boli hneď dve knižky a to „Highest Duty“ od Chesleyho Sullenbergera a „Sully“ od Jeffreya Zaslowa.

joblo.com
joblo.com

Rovnako boli dve knižné predlohy použíté aj pri tvorbe očakávaného životopisného filmu o Edwardovi Snowdenovi s názvom Snowden. „The Snowden files“ od Luka Hardinga a „Time of the Octopus“ od Snowdenovho právnika menom Anatoly Kucherena prinesú podrobný príbeh o mužovi, ktorý silno zasiahol do najnovších ľudských dejín.

univision.com
univision.com

„The Queen of Katwe“ je dráma o Lupite, mladej dievčine, ktorá vyrastala v chudobných slumoch v Ugande. S pomocou jej trénera sa jej však podarí stať sa šachovým géniom. Podkladom na tento snímok bola rovnomenná kniha od Tima Crothersa.

laineygossip.com
laineygossip.com

Nadšenci filmov od režíséra Tima Burtona sa môžu tešiť na ďalší jeho klasický príbeh. Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Miss Peregrine´s home for peculiar children) pôvodne napísal Ransom Riggs.

foxmovies.com
foxmovies.com

Právnická dráma „Denial“ popisuje udalosti o popieraní holokaustu žurnalistom. Skutočný príbeh je natočený na základe „History on trail: My day in court with a holocaust denier“, ktorý spísala historička Deborah Lipstadt.

movies.ie
movies.ie

Najočakávanejší triler tohto roku Dievča vo vlaku (The girl on the train) lámal rekordy už vo svojej knižnej predlohe od Pauli Hawkins.

bustle.com
bustle.com

Dráma Zrodenie národa (The birth of nation) je skutočný príbeh povstania Nata Turnera z roku 1831. O tom, že tento príbeh treba skutočne spoznať, svedčí aj úspech knižnej predlohy. „The confessions of Nat Turner“ od Williama Styrona si totiž vyslúžil Pulitzerovu cenu.

variety.com
variety.com

Fantazy dráma Volanie netvora: Príbeh života (A Monster Calls) je príbehom chlapca, ktorý sa stretáva s mysterióznym netvorom, zatiaľ čo jeho mama bojuje s rakovinou. Pôvodne príbeh napísal Patrick Ness.

comingsoon.net
comingsoon.net

Pre ďalších 8 filmov pokračujte v čítaní…

0
Uložiť článok
Komentovať