16 zaujímavých a zábavných faktov o ženách, ktoré toho veľa vysvetľujú

Advertisements

Na tom, že sú ženy komplikované stvorenia, sa určite všetci zhodneme. Svedčí o tom aj kniha Dr. Alana Francisa, ktorý vo svojej knihe Všetko, čo muži vedia o ženách opisuje, čo všetko vieme našich nežnejších polovičkách. Kniha má viac ako 100 strán, no všetky sú prázdne. To je veľavravné… Niečo málo o nich predsa len vieme. Preto vám prinášame týchto 16 zaujímavých a zábavných faktov o ženách, ktoré mnohé vysvetľujú.

Priemerný čas, po ktorý dokáže žena udržať tajomstvo, je 47 hodín a 15 minút.

huffingtonpost.com
huffingtonpost.com

Takmer dva dni. To je priemerný čas, po ktorý tajomstvo vydrží. Tento fakt nie je len tak vymyslený. Vedci z Čilskej univerzity vykonali sociálny experiment na vzorke 3000 žien vo veku 18 až 65 rokov. Zistili, že 4 z 10 žien tajomstvo neudržia, a v priemere ho vyzradia do dvoch dní. Experiment taktiež dokázal že jeden alebo dva poháre vína tento čin výrazne urýchľujú. Stále je tu však 27% žien, ktoré počas experimentu zabudli na tajomstvo, ktoré im bolo prezradené.

Ženy premýšľajú nad tým, ako vyzerajú v priemere 9-krát denne.

telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Tento výskum pochádza z Veľkej Británie. V priemere tu ženy na svoj vzhľad myslia až 9-krát denne, z toho väčšina na to prvý raz myslí ráno, keď odchádzajú z domu. Tretina žien premýšľa nad svojím výzorom ešte aj pred spaním. V bežný deň to teda znamená, že ženy na svoju vizáž myslia takmer raz za hodinu.

Ženy strávia v priemere jeden rok svojho života rozhodovaním sa, čo si oblečú.

hellogiggles.com
hellogiggles.com

Nedávne prieskumy zistili, že ženy sa ráno počas pracovného týždňa každodenne rozhodujú čo si oblečú asi 15 minút. To je za život asi 287 dní. Počas víkendov sa však tento čas predlžuje na 20 minút a pri balení sa na dovolenku je to až 52 minút. Keď sa to teda celé sčíta, vychádza to približne na jeden rok života. Výskum taktiež priniesol výsledok, že ženy odsúdia dva outfity, kým si zvolia ten správny.

Ženy v priemere povedia až 20 000 slov za deň. To je o 13 000 viac ako priemerný muž.

4umf.com
4umf.com

Ženy sú viac ukecané. Za to však nemôžu. Podľa výskumov vedcov z USA za to môže vyššia hodnota proteínu Foxp2 v ženskom mozgu, ktorý je známy aj ako jazykový proteín. Napriek tomu, že ženy toho viac nakecajú, majú v priemere väčšiu slovnú zásobu, dokážu tvoriť zložitejšie vetné konštrukcie a s rozprávaním ako deti začínajú skôr ako chlapci.

Dámy v New Yorku sa môžu legálne po uliciach prechádzať „hore bez“. Pokiaľ to teda nie je obchodný trik.

nydailynews.com
nydailynews.com

Muži bez trička, to je úplne prirodzené. V USA však bolo bežné, že polícia zatýkala ženy, ktoré chodili po verejných priestranstvách „hore bez“. Dnes je to však už inak a až 15 štátov z USA má vo svojej ústave nejakú formu zákona o tomto zrovnoprávnení pohlaví.

Ženy plačú v priemere od 30 do 64-krát za rok. Muži v priemer od 6 do 17-krát.

elitereaders.com
elitereaders.com

Nemecké spoločenské štúdie dokázali, že plač ženy trvá asi 6 minút. Rozdiely medzi mužmi a ženami však prichádzajú až v období dospievania. Dovtedy sú na tom obe pohlavia takmer rovnako.

Žena vlastní v priemere 19 párov topánok, no z nich nosí len 7.

kartav.com
kartav.com

Tento prieskum priniesol šialené výsledky. Podľa neho dve tretiny ženských topánok nikdy neuzrú slnečné svetlo. V priemere jedna z 20 žien sa priznala, že vlastní až 50 párov topánok. 10% žien z prieskumu priznalo, že kupujú aspoň 10 párov ročne. Konečný výsledok je, že žena vlastní dvakrát viac topánok ako jej partner.

V celosvetovom meraní zarobia ženy dokopy cca 18 triliónov eur, no minú až 28 triliónov.

crhphotos.com
crhphotos.com

Tieto závery sa ukázali v článku Harvardskej univerzity. Výsledky tiež hovoria o tom, že ženy majú rozhodujúce slovo pri 94% nákupoch nábytku, 92% výberu dovoleniek a šokujúco, až 60% pri výbere automobilu. Čísla hovoria jasne… Ženy míňajú viac ako zarobia. A to hlavne v kozmetickom priemysle.

Pokračovanie na ďalšej strane…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements