brightside.me

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Prakticky všetky veci, ktoré denno denne robíme, robíme automaticky, zo zvyku, bez toho, aby sme nad tým nejako extra uvažovali. Čo ak vám ale...

Prakticky všetky veci, ktoré denno denne robíme, robíme automaticky, zo zvyku, bez toho, aby sme nad tým nejako extra uvažovali. Čo ak vám ale poviem, že aj tieto veci a činnosti môžete ešte vylepšiť? Ak zmeníte svoju rutinu, môžete ušetriť kopu času a venovať sa rodine alebo svojim záľubám. Pozrite sa na niektoré „hacky“, vďaka ktorým budú aj vaše bežné činnosti oveľa viac efektívne.

Urýchlite čas, za ktorý sa nabije váš mobilný telefón

hacky1
flipboard.com

Váš mobilný telefón sa bude nabíjať oveľa rýchlejšie, ak si zvolíte režim „v lietadle“. Viete vlastne prečo si tento režim musíte nastaviť počas letu? Dozviete sa tu.

Výber make-upu

hacky2
hayatimagazine.com

Pri výbere make-upu testujte jeho odtieň na krku. Na ruke a na tvári vám pri danom svetle nemusí sedieť odtieň.

Triedenie kľúčov

hacky3
abubblylife.com

Ak máte na kľúčenke kľúče, ktoré vyzerajú veľmi podobne a vždy máte problém z ich odlíšením, použite lak na nechty. Stačí ak hlavičky kľúčov namaľujete inými farbami.

Ako obieliť uvarené vajíčko

hacky4
buzzive.com

Ak chcete, aby sa škrupina z vajíčka ľahko odstraňovala, pred varením nasypte do hrnca s vodou jednu lyžičku sódy bikarbóny. Ďalšie dobré rady nájdete aj tu.

Ako žehliť bez žehličky

hacky5
fabartdiy.com

Ak nemáte radi žehlenie, možno budete chcieť vyskúšať tento trik. Umiestnite vypraté oblečenie do sušičky s tromi kockami ľadu a zapnite ju na 15 minút. Para, ktorá bude produkovaná behom sušenia vaše oblečenie vyžehlí. Nezabudnite však, že do sušičky nemôžete dať veľa kusov oblečenia naraz.

Chráňte svoj telefón pred vlhkom

hacky6
youtube.com

Ak chcete ochrániť svoj telefón pred vodou a vlhkosťou, napríklad keď ste na pláži alebo v sprche či na loďke, stačí, ak ho umiestnite do uzatvárateľného priesvitného vrecúška.

Používajte „nožičky“ na vašej klávesnici

hacky7
facebook.com

Obe výsuvné nožičky na klávesnici slúžia na to, že keď ich vysuniete, budete na písmenká na klávesnici vidieť oveľa lepšie. Ak však dokážete písať bez toho, aby ste sa na klávesnicu pozerali, nožičky nechajte pokojne zastrčené. Mohli by vám spôsobiť bolesť zápästia.

Recyklácia plastovej fľaše

hacky8
mamabee.com

S pomocou hrdla fľaše a viečka môžete hermeticky utesniť sáčky s potravinami, ktoré by mohli rýchlo uschnúť.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)