brightside.me

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Na každého človeka stres vplýva inak. Niektorí sú viac-menej vyrovnaní, dokážu stres zvládať, a aj keď vám povedia, že sú vystresovaní, vôbec to na...

Na každého človeka stres vplýva inak. Niektorí sú viac-menej vyrovnaní, dokážu stres zvládať, a aj keď vám povedia, že sú vystresovaní, vôbec to na nich nie je vidieť. Potom je tu skupina ľudí, na ktorých okamžite vidíte, že sú v strese, a to hlavne vďaka prejavom ich tela. Potia sa, sú bledí, niekedy majú problém s vyjadrovaním. Vďaka nasledujúcim psychologickým trikom bude váš život jednoduchší a tiež vám tieto triky môžu pomôcť vyrovnať sa so stresom. 

Keď sa skupina ľudí na niečom smeje, ľudia sa inštinktívne pozerajú na ľudí, ku ktorým majú najbližšie, alebo na ľudí, ku ktorým chcú mať najbližšie.

Ak robíte niečo, z čoho by ste za normálnych okolností boli nervózni, žujte žuvačku alebo niečo zjedzte. Oklame to váš mozog, pretože si bude myslieť, že nemôžete byť v nebezpečenstve.

stres1
legends1027.com

Ak sa na vás niekto hnevá, no vy zostávate stále pokojní, daný človek bude mať pravdepodobne ešte väčšiu zlosť. Neskôr sa však za svoje správanie bude viac hanbiť.

Ak sa niekoho niečo opýtate a daný človek vám dá len čiastočnú odpoveď, udržiavajte očný kontakt a ostaňte potichu. Človek pochopí, že predchádzajúca odpoveď nebola dosť dobrá alebo dostačujúca a bude pokračovať v rozprávaní.

Prejavy emócií sú jedným zo spôsobov, ako sa dajú tieto emócie skutočne vyvolať. Ak sa teda chcete cítiť šťastní, usmejte sa najviac ako sa dá. Ale pravdu, kto z vás sa práve usmial?

 

stres3
hellobeautiful.com

Nikdy nehovorte „verím, že“ alebo „myslím si, že“. Naznačujete tým a znie to tak, ako by ste postrádali sebadôveru.

Ak sa chystáte na nejaký rozhovor, či už v súkromí alebo v pracovnej sfére, skúste si vždy predstaviť, že osoba na druhej strane je váš dlhoročný priateľ. Vy rozhodujete o tom, ako budete danú situáciu vnímať a pohoda, ktorá pri rozhovore nastane, bude veľmi nákazlivá.

Ak budete pri stretnutí s niekým prejavovať nadšenie a radosť, pri ďalšom stretnutí vás tieto osoby budú vidieť ešte radšej a ešte viac šťastného a nadšeného. Každý majiteľ psíka určite potvrdí, že psy tento trik používajú neustále.

Ľudia oveľa radšej súhlasia a prikývnu na menšiu láskavosť, ktorú od nich potrebujete. Ak potrebujete od niekoho naozaj obrovskú láskavosť, mali by ste najskôr začať nejakou malou.

Ak máte nejaké rokovanie v skupine a myslíte si, že niekto bude hovoriť priamo k vám, napríklad ak bude porada v práci a vy si myslíte, že sa tam bude preberať aj vaša práca, sadnite si hneď vedľa človeka, ktorý by o tom mal hovoriť. Stratia ten priestor, ktorý im dovoľuje z bezpečia na vás „útočiť“. Prinajmenšom sa aspoň zmierni ich postoj a spôsob, ako vám nepríjemnú informáciu oznámia.

Mnohé fyzické prejavy stresu sú rovnaké ako pri radosti. Napríklad sa jedná o zrýchlené dýchanie, prípadne nám rýchlejšie bije srdce. Ak si toto dokážete uvedomiť a dokážete premeniť nejakú stresovú situáciu na výzvu, stres sa môže premeniť na nadšenie.

Mnoho ľudí nevie presne popísať rozdiel medzi tým, keď je niekto jednoducho skvelý a úžasný a keď je „len“ sebavedomý. Ak však budete pôsobiť ako človek, ktorý vie, čo robí, budete mať okolo seba vždy mnoho ľudí.

Ak pracujete v odbore „služby zákazníkom“, a teda sa často stretávate s ľuďmi, dajte si za seba veľké zrkadlo. Zákazníci budú oveľa milší, pretože nikto nechce vidieť sám seba v zlom svetle, alebo teda seba tak, že sa správa ako „blbec“.

Ak idete na prvé rande, vezmite danú osobu na nejaké vzrušujúce miesto alebo aspoň absolvujte nejaký vzrušujúci zážitok. Daná osoba si vás bude spájať s vzrušujúcim pocitom, ktorý zažívala práve na prvom rande.

Keď sa s niekým stretnete po prvýkrát, skúste si všimnúť farbu jeho očí. Budete obľúbenejší, pretože ľudia majú radi očný kontakt.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), brightside.me
Komentovať (0)