Lucia Mužlová / / Veda
Keď sa jedná o najlepšie vynálezy, mnohým z nás napadne práve Čína. Niet pochýb o tom, že práve táto krajina prichádza s tými najlepšími...

Keď sa jedná o najlepšie vynálezy, mnohým z nás napadne práve Čína. Niet pochýb o tom, že práve táto krajina prichádza s tými najlepšími vynálezmi v oblasti techniky, ale aj v mnohých iných. Bicykel, ktorý môže ísť po vode, kufor, ktorý slúži ako skúter. To sú len niektoré z brilantných, inovatívnych, no možno aj trochu podivných vynálezov pochádzajúcich z Číny za posledných niekoľko rokov. Tie najlepšie amatérske vynálezy nájdete v článku.

He Liang strávil 10 rokov úpravou tohto kufra na vozidlo, ktoré má svoj vlastný motor a podobá sa na skúter. Na jedno nabitie prejde dokonca až 65 kilometrov.

cinavynalezy1
China Daily

Tao Xiangli, vynálezca samouk, staval tohto diaľkovo ovládaného humanoidného robota zo šrotu a elektronických drôtov. Nakoniec prišiel na jeden problém. Robot bol príliš veľký na to, aby prešiel cez dvere.

cinavynalezy2
Kim Kyung-Hoon

Tento farmár strávil päť mesiacov budovaním tejto ponorky, ktorá sa úspešne ponorila do hĺbky 10 metrov v jazere pri jeho rodnom meste Dangjiangkou.

cinavynalezy3
Stringer

Traktor na obrázku má vzadu nainštalovaných 12 metiel, ktoré používa na zametanie ulíc.

cinavynalezy4
Stringer

Liu Wanyong vytvoril bicykel, ktorý dokáže pomocou plastových rúrok „jazdiť“ po hladine vody.

cinavynalezy5
Stringer

Liu Fulong postavil toto elektronické vozidlo z dreva. Vozidlo môže dosiahnuť rýchlosť až 33 kilometrov za hodinu, čo je pomerne vysoká rýchlosť na to, že sa jedná o domáci experiment.

cinavynalezy6
China Daily

Čínsky vynálezca, Yang Zongfu, zostrojil túto 6 tonovú guľu, ktorá sa nazýva aj Noemova archa Číny. Bola navrhnutá tak, aby chránila ľudí vo vnútri od vonkajších vplyvov.

cinavynalezy7
China Daily

Táto žena sedí na jednokolke a jazdí v parku v Šanghaji. Fotografia bola zachytená  28. februára 2004. Jednokolku navrhol čínsky vynálezca Li Yongle, ktorý ju nazýva „číslo jedna medzi vozidlami na svete.“

cinavynalezy8
China Photos ASW

Tian Shengying, 55-ročný kováč, upravuje rotor podomácky vyrobeného vrtuľníka, 21. september 2012.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)