amazonaws.com

Niekto ich miluje, iný nenávidí.

Máme na mysli jeden z najkontroverznejších filmových žánrov, a to horory. Aj keď pozerať horor v noci sám a v prázdnom byte asi nie je najlepší nápad, no v prípade, ak ste s priateľmi a dobre sa bavíte, pozrieť si horor je niekedy lepšie, ako tá najlepšia komédia. Dnes sme si preto pre vás pripravili výber skvelých hororov, ktoré by mal každý milovník tohto žánru vidieť. A ako bonus navyše, ani jeden z filmov v našom výbere nepochádza z USA, takže veríme, že mnohé filmy z nášho výberu zaujmú nejedného filmového fajnšmekra.

Upozorňujeme, že niektoré obrázky nie sú vhodné pre mladé osoby či citlivé povahy.

Konkurz

msecnd.net
msecnd.net

Tento japonsko-kórejský horor vás určite osloví. Obchodník Shikeghara sa len ťažko vyrovnáva so stratou svojej milovanej ženy. Keďže okolie na neho nalieha, aby si našiel novú partnerku, rozhodne sa usporiadať falošný filmový konkurz, kde stretne krásnu Asami. Shikeghara, okúzlený svojou novou známosťou, si však očividne nevšimne, že s jeho novou priateľkou očividne nie je niečo v poriadku…

Vo vnútri

filmmisery.com
filmmisery.com

Život tehotnej Sarah sa v okamžiku obráti naruby. Počas jazdy autom v silnom daždi nezvládne riadenie a havaruje. Prežije a lekári dokonca tvrdia, že aj dieťa bude v poriadku. Pre partnera Sarah však nehoda končí tragicky. Sarah sa ani po 4 mesiacoch nevie s jeho smrťou vyrovnať. Sú Vianoce a niekto búši na dvere. Vo dverách stojí žena, ktorá tvrdí, že práve prežila autonehodu a potrebuje si zavolať. Čoskoro je však jasné, že jej príchod rozhodne nie je náhodný. Francúzsky horor plný napätia zaujme nejedného milovníka krvavých scén.

Kynodontas

amazonaws.com
amazonaws.com

Tento grécky psychologický horor rozpráva príbeh o podivnej rodine, ktorá vychováva svoje deti oddelene od okolitej spoločnosti. Čo sa ale stane, keď návštevníčka domu daruje dievčine svoju čelenku? Určite nič dobré…

Mučeníci

diaboliquemagazine.com
diaboliquemagazine.com

Tento francúzsko-kanadský horor začína v období 70. rokov, kedy ľudia nájdu doráňané dievča, ktoré však nedokáže hovoriť o tom, čo sa jej stalo. O 15 rokov neskôr toto dievča navštívi honosnú vilu, kde sa začne krvavé peklo.

Diablova chrbtica

wheresthejump.com
wheresthejump.com

30. roky minulého storočia a 10-ročný chlapec, ktorý sa po smrti svojho otca dostáva do sirotinca. Ponuré chodby tohto ústavu však skrývajú desivé tajomstvá. Španielsko-mexický horor rozhodne nie je pre divákov, ktorí sa boja duchov a krvi.

 Nevinné beštie

shocktillyoudrop.com
shocktillyoudrop.com

Film je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Clementína a Lucas žijú šťastne vo svojom odľahlom dome niekde uprostred lesa. Jedna noc však zmení ich životy. Ešte o tom nevedia, ale niekto ich sleduje. Keď nastane noc, tak si obaja uvedomia že „oni“ sú v ich dome. Francúzsko-rumunský horor, pri ktorom sa bude báť asi každý.

Videl som diabla

standbyformindcontrol.com
standbyformindcontrol.com

Tento juhokórejský film približuje situáciu muža, ktorého žena je zabitá sériovým vrahom. V túžbe po pomste sa však z muža stáva oveľa väčšie monštrum, akým je samotný sériový vrah.

Diabolské ženy

cinecinephile.com
cinecinephile.com

Čo sa stane, keď sa spoja vražedné úmysly manželky a milenky jedného muža? A čo sa stane, keď ich obeťou je práve on? Francúzsky film je aj po vyše 60-tych rokoch stále dostatočne desivý a udrží vás v napätí až do konca.

Taxidermia

horrorsnotdead.com
horrorsnotdead.com

Maďarský film prináša príbehy troch generácií mužov, ktoré svojským spôsobom popisujú maďarskú históriu. Film nastavuje zrkadlo zvrátenej dobe a spoločnosti. Aj keď je Taxidermia horor, môžete tu nájsť aj prvky komédie, čo je u hororových filmov pomerne vzácne.

Nájomník

slantmagazine.com
slantmagazine.com

Francúzsky film od Romana Polanskeho, ktorý si zahral aj hlavnú rolu. Ako by ste sa cítili, keby ste si k sebe do bytu práve nasťahovali nového nájomcu? A ako by sa cítil on? Nový nájomník, pán Tellkovský, sa rozhodne necíti najlepšie a začne mať veľmi nepekné myšlienky, ktoré súvisia s tým, že v tomto byte už bola spáchaná jedna samovražda. Pribudne ďalšia?

Kladivo na čarodejnice

ceskozemepribehu.cz
ceskozemepribehu.cz

Film vznikol na základe rovnomenného románu, ktorý približuje divákom kruté stredoveké praktiky mučenia nevinných žien i mužov. V kostole ukradla žobráčka hostiu a k riešeniu tohto problému bol prizvaný obávaný inkvizítor Boblig. Ten sa však neuspokojí len s jednou žobráčkou a v bezpečí zrazu nie je nikto.

Dobrú noc, mami

hitfix.com
hitfix.com

Mrazivý príbeh o dvoch chlapcoch, ktorí sa už nevedia dočkať, kedy sa ich milovaná mama vráti z plastickej operácie. Niečo sa však stalo a mama už nie je ako kedysi. Chlapci začínajú mať pochybnosti o tom, či je táto žena skutočne ich matkou. Začína sa boj o identitu a základnú dôveru. Rakúsky psychologický film vás rozhodne zasiahne.

Júliine oči

weeatfilms.com
weeatfilms.com

V tomto španielskom filme sa Julia vráti z očnej kliniky a zisťuje, že jej sestra spáchala samovraždu za veľmi záhadných okolností. Pritom, ako sa Julia stále viac a viac približuje k pravde, sa jej zdravotný stav zhoršuje a navyše je čoraz častejšie svedkom temných zjavení.

Spalovač mrtvol

fwcdn.pl
fwcdn.pl

Československý horor odohrávajúci sa na jednom  z najsmutnejších miest – krematóriu. Pán Kopfrkingl je však  na svoju prácu patrične hrdý a dáva to všade najavo. Keď však jedného dňa zistí, že jeho žena nemá čistý pôvod, tak to pán Kopfrkingl rozhodne nemôže nechať len tak. Kinematografický skvost, ktorý získal mnohé zahraničné ocenenia krátko po svojej premiére, putoval do trezoru medzi ďalšie zakázané filmy.

Sirotinec

ytimg.com
ytimg.com

Mŕtve deti sa chcú hrať… Laura vyrastala v sirotinci a po 30 rokoch sa vracia na toto opustené miesto aj so svojim manželom a synom. Keď sa ale syn začne správať zvláštne, Laura sa pomaly začína utvrdzovať v tom, že starý dom má svoje hrôzostrašné tajomstvo, o ktorom nikto nemal ani potuchy.

Máte nejaký svoj tip na dobrý hororový film? Podeľte sa oň s nami v komentároch.

Pozri aj: V niektorých krajinách sú zakázané. 10 najkontroverznejších filmov, ktoré zobrazujú to najbeštiálnejšie, čo sa v ľuďoch dá nájsť

interez.sk (Matej Mensatoris), buzzfeed.com

Najnovšie články