15 hororových filmov, ktoré nepochádzajú z USA, no sú mnohonásobne mrazivejšie

cinecinephile.com

Advertisements

Niekto ich miluje, iný nenávidí. Máme na mysli jeden z najkontroverznejších filmových žánrov, a to horory. Aj keď pozerať horor v noci sám a v prázdnom byte asi nie je najlepší nápad, no v prípade, ak ste s priateľmi a dobre sa bavíte, pozrieť si horor je niekedy lepšie, ako tá najlepšia komédia. Dnes sme si preto pre vás pripravili výber skvelých hororov, ktoré by mal každý milovník tohto žánru vidieť. A ako bonus navyše, ani jeden z filmov v našom výbere nepochádza z USA, takže veríme, že mnohé filmy z nášho výberu zaujmú nejedného filmového fajnšmekra.

Upozorňujeme, že niektoré obrázky nie sú vhodné pre mladé osoby či citlivé povahy.

Konkurz

msecnd.net
msecnd.net

Tento japonsko-kórejský horor vás určite osloví. Obchodník Shikeghara sa len ťažko vyrovnáva so stratou svojej milovanej ženy. Keďže okolie na neho nalieha, aby si našiel novú partnerku, rozhodne sa usporiadať falošný filmový konkurz, kde stretne krásnu Asami. Shikeghara, okúzlený svojou novou známosťou, si však očividne nevšimne, že s jeho novou priateľkou očividne nie je niečo v poriadku…

Vo vnútri

filmmisery.com
filmmisery.com

Život tehotnej Sarah sa v okamžiku obráti naruby. Počas jazdy autom v silnom daždi nezvládne riadenie a havaruje. Prežije a lekári dokonca tvrdia, že aj dieťa bude v poriadku. Pre partnera Sarah však nehoda končí tragicky. Sarah sa ani po 4 mesiacoch nevie s jeho smrťou vyrovnať. Sú Vianoce a niekto búši na dvere. Vo dverách stojí žena, ktorá tvrdí, že práve prežila autonehodu a potrebuje si zavolať. Čoskoro je však jasné, že jej príchod rozhodne nie je náhodný. Francúzsky horor plný napätia zaujme nejedného milovníka krvavých scén.

Kynodontas

amazonaws.com
amazonaws.com

Tento grécky psychologický horor rozpráva príbeh o podivnej rodine, ktorá vychováva svoje deti oddelene od okolitej spoločnosti. Čo sa ale stane, keď návštevníčka domu daruje dievčine svoju čelenku? Určite nič dobré…

Mučeníci

diaboliquemagazine.com
diaboliquemagazine.com

Tento francúzsko-kanadský horor začína v období 70. rokov, kedy ľudia nájdu doráňané dievča, ktoré však nedokáže hovoriť o tom, čo sa jej stalo. O 15 rokov neskôr toto dievča navštívi honosnú vilu, kde sa začne krvavé peklo.

Advertisements

Diablova chrbtica

wheresthejump.com
wheresthejump.com

30. roky minulého storočia a 10-ročný chlapec, ktorý sa po smrti svojho otca dostáva do sirotinca. Ponuré chodby tohto ústavu však skrývajú desivé tajomstvá. Španielsko-mexický horor rozhodne nie je pre divákov, ktorí sa boja duchov a krvi.

 Nevinné beštie

shocktillyoudrop.com
shocktillyoudrop.com

Film je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Clementína a Lucas žijú šťastne vo svojom odľahlom dome niekde uprostred lesa. Jedna noc však zmení ich životy. Ešte o tom nevedia, ale niekto ich sleduje. Keď nastane noc, tak si obaja uvedomia že „oni“ sú v ich dome. Francúzsko-rumunský horor, pri ktorom sa bude báť asi každý.

Videl som diabla

standbyformindcontrol.com
standbyformindcontrol.com

Tento juhokórejský film približuje situáciu muža, ktorého žena je zabitá sériovým vrahom. V túžbe po pomste sa však z muža stáva oveľa väčšie monštrum, akým je samotný sériový vrah.

Diabolské ženy

cinecinephile.com
cinecinephile.com

Čo sa stane, keď sa spoja vražedné úmysly manželky a milenky jedného muža? A čo sa stane, keď ich obeťou je práve on? Francúzsky film je aj po vyše 60-tych rokoch stále dostatočne desivý a udrží vás v napätí až do konca.

Pokračovanie na ďalšej strane..Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements