brightside.me

Lucia Mužlová / / Série
Príroda rada ukazuje svoje právomoci, najmä prednosti a väčšinou, keď to robí, je to ohromujúce. Pripomína nám, že sme v skutočnosti len malé bytosti,...

Príroda rada ukazuje svoje právomoci, najmä prednosti a väčšinou, keď to robí, je to ohromujúce. Pripomína nám, že sme v skutočnosti len malé bytosti, ktoré sú niekedy neschopné pojať prirodzený svet, nachádzajúci okolo nás. Pripravila som pre vás sériu fotografií zaujímavých miest a prírodných javov, ktorým nebudete veriť, že sú skutočné, kým ich neuvidíte na vlastné oči. 

Grüner See- Zelené jazero

prirodnyfenomen1
emgn.com

Grüner See, alebo teda Zelené jazero, sa nachádza v Rakúsku a jeho neuveriteľne jasná smaragdová voda neustále mení svoju veľkosť a hĺbku. V zime sa z neho stáva iba veľká „mláka“, pričom dno je naprieč široké len jeden až dva metre.

prirodnyfenomen2
nitrogenic.com

V lete jeho hĺbka dosahuje 12 metrov a dno, kde sa nachádzal prírodný park a je tvorené chodníčkami, lavičkami a mostami, sa premení na niečo naozaj nádherné. Takmer to pripomína bájnu Atlantídu. Je to veľmi vychýrené miesto pre potápačov.

Veľký medvedí tieň

prirodnyfenomen3
huffingtonpost.com

Tieň medveďa sa objavuje len dvakrát do roka v horách Severnej Karolíny, v Spojených štátoch. To so sebou prináša aj veľký nápor turistov. Veľký tieň medveďa môžete vidieť len od konca októbra do začiatku novembra a potom od polovice februára do začiatku marca, a to každý deň približne len pol hodinu.

„Zakuklené“ stromy

prirodnyfenomen4
flickr.com

Tieto úžasné „zakuklené“ stromy sa objavili v Pakistane po veľkých povodniach v roku 2010. Milióny pavúkov vyliezli na stromy, aby sa zachránili pred stúpajúcou vodou. Tkali toľko sietí, až vznikla takáto prírodná atrakcia.

Ružové jazero

prirodnyfenomen5
tuxboard.com

Jazero Hillier, ktoré sa nachádza v juhozápadnej Austrálii, je možno jedno z najpôsobivejších miest na planéte. O podobných miestach sme vám článok už priniesli a nájdete ho tu. Jazero má po celý rok sýtu ružovú farbu, a to bez ohľadu na teplotu. Voda ostáva rovnakej farby aj keď ju naberiete do fľaše. Predpokladá sa, že sýta ružová farba je produktom mikroorganizmov, ktoré v jazere žijú. Kúpanie v jazere je vraj úplne bezpečné.

Kozy na arganovníkoch

prirodnyfenomen6
Fred Dunn

Pasienky sú tá najobyčajnejšia vec, ktorú môžete vidieť v prírode krajiny Maroko. Taktiež je úplne obyčajné vidieť celé stáda kôz, ako lezú na arganovníky, ktoré rastú práve na okolitých pasienkoch. Kozy na stromy lezú, aby si pochutnali na plodoch tohoto stromu. To je niečo, čo si budete navždy pamätať, keď to uvidíte na vlastné oči.

Dúhová rieka

prirodnyfenomen7
Eric Pheterson

Rieka Caño Cristales v Kolumbii vyzerá rovnako ako akákoľvek iná, no len v prvej polovici roka. Potom, medzi júnom a decembrom, hádže podivuhodné viacfarebné odtiene. Rôzne rôzne druhy rias, ktoré sú ovplyvnené počasím, sa sfarbia dočervena, na tmavomodro, dožlta, na oranžovo, alebo dozelena. Miestni obyvatelia túto rieku nazývajú aj „rieka piatich farieb“.

Migrácia miliónov krabov

prirodnyfenomen8
huffingtonpost / pinterest

Každý rok sa približne 43 miliónov suchozemských krabov, ktoré žijú na Vianočnom ostrove, presúva na breh oceánu s cieľom naklásť vajíčka. Miestne úrady vždy uzavrú väčšinu ciest na ostrove, a to až po dobu jedného týždňa, aby mohli kraby migrovať.

Modrá sopka

prirodnyfenomen9
Stéphane DAMOUR

Sopka Ijen, ktorá sa nachádza v Indonézii, produkuje modrú lávu. Je to výsledkom spaľovania oxidu siričitého, ktorý má teplotu až 600 °C.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)