brightside.me

Lucia Mužlová / / Série
Čas od času chce každý z nás len prísť domov z práce a pustiť si nejaký dobrý seriál. Často sa však stáva, že na...

Čas od času chce každý z nás len prísť domov z práce a pustiť si nejaký dobrý seriál. Často sa však stáva, že na to už nemáte čas ani chuť. Niektoré známe seriály majú na leto pauzu, no nezúfajte. Zostavila som pre vás rebríček seriálov, ktoré si stihnete do týždňa pozrieť. Majú málo častí, mnoho charizmatických postáv, zaujímavý dej a najmä ich pozeranie vám nezaberie kopu času. Máte naopak nejakú inšpiráciu vy pre mňa? Čo aktuálne sledujete?

The Night Of (2016), 8 epizód

serialy1
bbc.co.uk

Mladý taxikár v New Yorku sa stretne so ženou, s ktorou strávi noc. Po prebudení však tento muž nájde ženu mŕtvu. Polícia, právnici a dokonca aj jeho rodina si myslí, že je vrahom on. Ako to celé dopadne, sa dozviete pri sledovaní.

Parade´s End (2012), 5 epizód

serialy2
anchorage.net

Christopher Tietjens, protagonista, je ideálny vzor britského aristokrata. Je elegantný a má dobrú morálku. Jedinú vec, ktorú si nikdy nevedel predstaviť, je nevera. Viac prezrádzať nebudem. Tento seriál je o cti, dôstojnosti a myšlienke ostať sám sebou za každú cenu.

Olive Kitteridge (2014), 4 epizódy

serialy3
hbo.com

Toto je príbeh Olive Kitteridge, učiteľky na základnej škole a jej rodiny z obdobia 20. rokov. Olive má prísnu výchovu, od rodiny veľa vyžaduje, no prináša to aj veľa utrpenia, najmä čo sa týka jej syna a manžela. Srdcervúci seriál o rodinných vzťahoch.

The Hollow Crown (2012-súčasnosť)

serialy4
bbc.co.uk

Seriál rozpráva príbeh troch britských kráľov – Richarda II, Henricha IV a Henricha V. Každá séria má 7 častí. Odporúčam pre všetkých milovníkov Shakespearea.

A Young Doctor´s Notebook (2012-2013), 8 epizód

serialy5
bigtalkproductions.com

Mladý lekár Vladimír Bomgard prichádza do malej dediny, aby liečil miestnych občanov počas ruskej revolúcie v roku 1917. Hlavná postava sa ocitne v niekoľkých ťažkých situáciách, a to nielen preto, že musí prekonať ťažkosti svojho vlastného povolania, ale aj preto, že sa mu do cesty dostávajú neustále povery pacientov. Seriál je založený na rovnomennom románe Michaila Bulgakova.

The Beauty Inside (2012), 6 epizód

serialy6
b-reelfilms.com

Život Alex, hlavnej postavy, je úplne odlišný od ostatných. Každé ráno sa prebudí v tele nejakého iného človeka. V priebehu celej série Alex hovorí divákom o tom, čo cítila a prežila, pričom každý deň je niekým iným.

Little Dorrit (2008), 14 epizód

serialy7
bbc.co.uk

V tomto seriáli ide o zložitý milostný príbeh Amy Dorrit, ktorá sa narodila vo väzenskej cele, kde bola jej rodina poslaná za svoje dlhy a Arthura Clennama, ktorý sa snaží osamostatniť od svojej despotickej matky. Seriál je o priateľstve, starostlivosti, vzájomnom porozumení, tolerancii a kostlivcoch v skriniach každej postavy.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)