brightside.me

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Človek dnešnej modernej doby si chce život čo najviac zjednodušiť. Autá už dokážu jazdiť za nás a ráno vás namiesto budíku dokáže zobudiť čerstvá káva. Toto všetko sú veci, pre ktoré nemusíte až toľko robiť. Ak však nemáte takéto vymoženosti, tieto lifehacky sa vám budú určite hodiť.

Myslenie mimo uzavretej krabice môže výrazne pomôcť k tomu, aby bol váš život oveľa jednoduchší a čudujte sa svete, môže vám pomôcť aj pri riešení niektorých problémov. Myslíme si, že tieto triky budú užitočné naozaj pre každého. 

Máte garáž? A máte auto? Ešte jedna drobná maličkosť. Máte občas problém s parkovaním? Či už si to priznáte alebo nie, tento trik vám eventuálne dokáže dosť pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je zavesiť si na strop tenisovú loptičku (alebo inú loptičku, samozrejme nie basketbalku) na šnúrku. Akonáhle sa čelným sklom dotknete loptičky, ste na správnom mieste.

triky1
allgaragefloors.com

Ako žena musím samozrejme povedať, že toto je zrejme viac mužská záležitosť. Zabúdate občas na dôležité sviatky svojej priateľky, manželky, či niekoho iného z rodiny? Vďaka tejto skvelej tabuľke na ne už nikdy nezabudnete.

triky2
livemaster

Ak odrežete hrdlo prázdnej plastovej fľaše, môžete ho použiť na utesnenie obalov pre také veci, ako sú cestoviny či cereálie.

triky3
mamabee.com

Jednoduchá záležitosť, ako je vešiak so štipcami, vám môže v kuchyni naozaj ušetriť pľac. Stačí, ak si takto uchytíte svoju kuchársku knihu, z ktorej práve varíte. Navyše, kniha bude v úrovni vašich očí, čo je výborné.

triky4
open.az

Fľašu so širším hrdlom môžete použiť na miešanie farby. Štetec môžete navyše takto krásne uchytiť na hrdlo, a teda už nikdy nebude špinavé všetko naokolo.

triky5
mujerde10.com

Ak nemáte žiadnu možnosť, ako naostriť nože a nožnice, postačí vám aj obyčajný alobal. Pri práci je potrebné si dať pozor, pretože nechceme, aby ste skončili na pohotovosti. Jediné, čo je potrebné urobiť, je párkrát prejsť čepeľou po povrchu alobalu.

triky6
topinspired.com

Chlapi, už žiadna špina za nechtami. Ak si k práci oblečiete síce trochu teplé, no aj tak veľmi užitočné rukavice, nielenže nebudete mať špinavé ruky, ale môžete ich využiť na prichytenie drobných klincov.

triky7
img-fotki.yandex

Stojan na papiere či noty môžete použiť ako stojan na váš telefón alebo tablet. Nemusíte tak míňať zbytočne veľa peňazí na značkové, profesionálne stojany.

triky8
googleusercontent.com

Citrón je skvelá náhrada asi akéhokoľvek prípravku na čistenie domácnosti. Navyše budete lojálni aj k nášmu životnému prostrediu.

triky9
cdn.wonderfuldiy.com

Ak budete nabudúce zatĺkať klinec do steny, prosím vás, použite hrebeň. Netrafíte si zbytočne do prsta a máte istotu, že ho zatlčiete naozaj na prvý pokus.

triky10
recreoviral.com

Extra háčiky na sprchovacom závese nie sú nikdy na škodu. Najmä ak ste žena, a ak máte kúpeľňu plnú kozmetických prípravkov.

triky11
pinterest.com

Háčik zo starého bezpečnostného pásu môžete využiť na prichytenie kľúčov. Jednoducho si z neho urobíte kľúčenku, ktorú potom môžete vložiť do zariadenia spolujazdcu.

triky12
aliimg.com

Magnety sú skvelá vec. Najmä ak ste muž a máte veľa náradia, ktoré sa váľa všade okolo. Zakúpte si magnetickú lištu a všetky nástroje budete mať na poriadku a vždy po ruke.

triky13
aliimg.com

Že palacinky sú nadlho? S týmto „vynálezom“ nie. Skúste si cesto na palacinky pripraviť deň vopred a dať ich do prázdnej nádoby od kečupu, ktorá má taký ten špeciálny vrchnáčik. Dávkovanie cesta na palacinky nebolo nikdy jednoduchšie a špinavý sporák je minulosťou.

triky14
millionpictures.co
interez.sk (Lucia M.), brightside.me


Komentovať (0)