Lucia Mužlová / / LifeHacking
Dobrá správa pre všetkých, ktorý sa v spoločnosti ľudí necítia príliš komfortne. Je veľmi nepríjemné, ak sa pri vete zakokceme, alebo sa pomocou našich...

Dobrá správa pre všetkých, ktorý sa v spoločnosti ľudí necítia príliš komfortne. Je veľmi nepríjemné, ak sa pri vete zakokceme, alebo sa pomocou našich slov a pohybov dostaneme do trápnej situácie. Ak máte z rozhovorov v spoločnosti obavy, možno nebude na škodu vyskúšať niektoré z týchto trikov. Z levelu outsidera sa môžete dopracovať až na level nindža.

Nohy prezrádzajú všetko

porozumietludom2
bustle.com

Podľa nôh dokážete o človeku povedať, či ho napríklad daný rozhovor zaujíma alebo nie. Ak sa budete blížiť k skupine ľudí a všetci sa otočia smerom k vám, pričom ich nohy budú smerovať taktiež k vám, môžete si byť istí, že ste tam vítaní. Ak sa otočia len v hornej polovici tela, tak je pravdepodobné, že ich pri rozhovore rušíte.

Buďte na rovnakej strane

porozumietludom3
thefiveabilities.com

Ak vycítite, že sa blíži nejaký rozhovor, dajte si záležať, aby ste s daným človekom boli na rovnakej strane stola, resp. sa k nemu priblížte. Vyhnite sa rozhovoru cez stôl. Takýmto spôsobom prelomíte fyzickú bariéru a vyhnete sa prípadným konfliktom.

Prikyvujte

Všetci máme radi, ak s nami druhí súhlasia. Ak sa budete snažiť niekoho o niečom presvedčiť, skúste pri tom prikyvovať hlavou. ľudia, ktorých budete presviedčať budú inštinktívne prikyvovať späť a hlboko vo svojom podvedomí začnú súhlasiť s tým, čo hovoríte.

Dotyky nie sú na škodu

porozumietludom1
lifeaspire.com

Je dokázané, že servírky, ktoré sa jemne dotkli ramena zákazníka, dostali väčšie prepitné. Fyzický kontakt buduje vzťah a v podstate „oklamete“ ľudí tak, že vás začnú mať radi, vzbudíte v nich priateľské pocity. Vždy si ale uvážte, ku komu si to môžete dovoliť.

Prekrížte si ruky

porozumietludom5
psychologytoday.com

Tu je rýchly návod ako zistiť, či vaši poslucháči dávajú pozor. Keď budete zhruba v polovici svojho fascinujúceho príbehu, prekrížte si ruky. Ak to urobia aj ľudia, ktorí vás počúvajú, tak sa „chytili“.

Ako starí priatelia

Prvé stretnutie nemusí byť hneď nepríjemné. Skúste zvoliť taktiku, že si poviete, že daná osoba, s ktorou sa máte stretnúť, je váš dobrý priateľ. Nielen, že to pomôže zmierniť vaše obavy, navyše bude stretnutie príjemné, uvoľnené a rýchlejšie dosiahnete to, čo chcete.

Koľko je hodín?

Vedci zistili, že ľudia, ktorí sú unavení, klamú a podvádzajú viac. Účastníci štúdie boli vyzvaní, aby hádzali kockou a nahlásili číslo, ktoré im padlo. Taktiež im bolo povedané, že čím vyššie číslo hodia, tým viac peňazí dostanú. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí hádzali kockou vo večerných hodinách, podvádzali a klamali o svojom čísle viac ako tí, ktorí hádzali cez deň. Preto si môžete byť istí, že unavení ľudia klamú viac ako tí, ktorí sú odpočinutí.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)