Aj vám sa občas zdá, že návrhári a dizajnéri sú ako kúzelníci? Dokážu zmeniť akýkoľvek priestor na nepoznanie. Ak však nechcete zbytočne míňať peniaze...

Aj vám sa občas zdá, že návrhári a dizajnéri sú ako kúzelníci? Dokážu zmeniť akýkoľvek priestor na nepoznanie. Ak však nechcete zbytočne míňať peniaze a je vo vás aspoň štipka kreativity, môžete sa do takýchto projektov pustiť aj sami. Nechajte sa inšpirovať a zistíte, že nie na každú „prerábku“ treba volať profesionálov. 

Malá funkčná kuchynka

rekonstrukcia1
manhattan-nest.com

Táto kuchyňa v skutočnosti prešla kompletnou rekonštrukciou. Kombinácia bielej a námorníckej modrej vždy funguje dobre. Veľké vnútorné zariadenie funguje ako svetlý bod v tejto miestnosti. Podlaha je teraz pokrytá dlažbou z umelého mramoru. Nábytok nebol ani presunutý, ale kuchyňa vyzerá úplne inak.

Miesto, kde prekvitá kreativita

rekonstrukcia2
simplykellyblog.com

Tyrkysové steny a biely strop určite osviežia celú miestnosť. Po rekonštrukcii sa táto izba stala ideálnym pracoviskom, kde môžu ľudia tvoriť. Krásne farby, klasická pohovka a prírodné dekoratívne prvky vytvorili inšpiratívne prostredie pre prácu.

Produktívna pracovná miestnosť

rekonstrukcia3
theofficestylist.com

Aby bolo možné efektívne pracovať, musíte byť v správnom prostredí. Napríklad je lepšie vyhnúť sa studeným farbám na stenách. Pozrite sa, ako tu svetlé farby kontrastujú s podlahou a ostatnými drevenými prvkami. Nevadilo by mi pracovať na takomto mieste.

Nápady pre menšie izby

rekonstrukcia4
centsationalgirl.com

V tomto prípade sú šedé tóny perfektne kombinované s pestrými farbami a prirodzeným svetlom. Jednoduchý nábytok a originálny koberec sa ideálne hodí do malej miestnosti, rovnako ako rôzne dekoračné predmety na police.

Kancelária

rekonstrukcia5
decormehappy.com

Trávime veľa času v kanceláriách, takže by to malo byť pohodlné a útulné miesto. Farebné steny, biele police s originálnymi doplnkami, svetlé kreslá a ľahká plávajúca podlaha a budete sa cítiť  plní energie každý pracovný deň.

Obývačka

rekonstrukcia6
fourgenerationsoneroof.com

Táto svetlá izba je vo vidieckom štýle. Steny sú pokryté bieleným dubom, takže by sa to mohlo zdať ako nepraktické riešenie. Ale s riadnou starostlivosťou vás táto krása poteší na dlhú dobu.

Krása minimalizmu

rekonstrukcia8
pinterest.com

Krásna minimalistická kuchyňa. Pozadie je zdôraznené svetlým nábytkom. Všetko sa točí okolo kontrastov.

Pridajte trochu farby

rekonstrukcia9
designsponge.com

Úžasná kombinácia bielej a ružovej farby prebudí a osvieži miestnosť. Veľa svetla robí izbu oveľa priestrannejšiou a zlaté prvky dodávajú interiéru klasický vzhľad.

Kombinujte štýly

rekonstrukcia10
dearlillieblog.com

Ak chcete zmeniť vašu staromódnu kuchyňu, nie je potrebné meniť úplne všetko. Skúste kombinovať starý a nový štýl, a to pridaním niekoľkých starších lámp a roztomilých nádobiek na skladovanie potravín a  zachováte tak čaro minulosti v modernom interiéri.

Útulný pracovný priestor

rekonstrukcia11
designsponge.com

Niekoľko regálov, atraktívne tapety, úhľadný malý stolík a záclony sú všetko, čo potrebujete, aby ste vytvorili svoje vlastné útulné pracovné miesto. Ak chcete získať dokonalú farebnú kombináciu, môžete nahradiť drevenú podlahu tmavým parketami.

Moderná kuchynka

rekonstrukcia12
theinspiredroom.net

Nemusíte „plniť“ vašu kuchyňu rôznymi suvenírmi, košíkmi a farebným riadom. Myslíte si, že naozaj potrebujete všetky tie veci? Premýšľajte o tom. Až potom sa rozhodne o štýle a farbách, o tom, čo dať na police a čo poskrývať alebo vyhodiť.

Štýlová kúpeľňa

rekonstrukcia13
apartmenttherapy.com

Nebojte sa experimentovať s tmavými farbami. Aj v menšom priestore vyzerá tmavá hnedá, hnedá, alebo čierna farba veľmi pôsobivo. Aj biele dlaždice, ktoré vyzerajú ako murivo, sú fajn. Najväčšou výzvou je však dekorácia stien.

Umelecký kútik

rekonstrukcia14
designsponge.com

Pustite uzdu svojej fantázii. Potom natrite steny akrylovými farbami, použite šablóny, alebo len svoju kreativitu. V tomto prípade vidíme výbornú kombináciu mätovej zelenej, čiernej a zlatej farby.

Izba s príbehom

rekonstrukcia17
designsponge.com

 

Tento dizajn je dar z nebies pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Môžete vymaľovať steny a podlahu položiť bez pomoci profesionálov. Všetok nábytok bol zakúpený v „garážovom“ výpredaji a v obchodoch so starožitnosťami. Čokoľvek, čo má svoj vlastný príbeh, bude vyzerať originálne.

Príbehy
0
Komentovať (0)