Foto: wikimedia.org/twitter.com(LrStyloPhoto)

S nikdy nekončiacim technologickým pokrokom pomaly miznú niektoré veci, ktoré sme používali každý deň. Nahrádzajú ich iné, lepšie výrobky či vynálezy, vďaka ktorým si môžeme náš život zjednodušiť ešte viac.

Skúste si spomenúť na pár vecí, ktoré sa niekedy v minulosti dosť často používali, no dnes ich už skoro vôbec nepoužívate. Určite vás ich napadne niekoľko. Vďaka novým vynálezom a lepším výrobkom môžeme vymieňať tie staré a zjednodušovať si tak svoj každodenný život. Toto je 12 bežných vecí, ktoré dnes využívame často, no už čoskoro sa úplne vytratia.

Čokoláda

pixabay.com

Všetci milovníci čokolády by mali zbystriť pri tomto bode pozornosť. O niekoľko rokov možno nastane deň, kedy sa s čokoládou budeme musieť jednoducho rozlúčiť. Vzhľadom na rýchlosť, ktorou sa znižujú zásoby kakaa, príde tento deň veľmi skoro. Mnohí analytici sa domnievajú, že neustále rastúci rozdiel medzi dopytom a ponukou čokolády sa v budúcnosti iba zvýši. Situáciu by mohli zvrátiť nové a odolnejšie odrody kakaovníka, ktoré sa v súčasnosti šľachtia.

Zlato

wikimedia.org

Tento drahocenný žltý kov pomaly mizne zo zemského povrchu. Investície do zlata klesajú a v nasledujúcich rokoch sa očakáva pokles dopytu o 15-20%. Vyzerá to tak, že ľudia jednoducho strácajú o zlato záujem.

Peňažná hotovosť

Money

Peniaze či kreditné a debetné karty môžu o pár rokov úplne stratiť svoj význam. V nasledujúcich päťdesiatich rokoch sa objavia ďalšie metódy platenia. Už dnes môžeme platiť prostredníctvom našich smartfónov, takže len môžeme odhadovať, čo príde v budúcnosti.

Podpisy

pexels.com

Už dnes môžeme svoje mobily odomykať prostredníctvom očí alebo odtlačkov prstov. Práve vďaka tomu pomaly vymiznú podpisy a vďaka odtlačkom či očiam budeme môcť „podpisovať“ rôzne dokumenty.

Diaľkové ovládanie

pixabay.com

Diaľkové ovládanie sa pomaly stane úplne zbytočnou vecou, ktorá v domácnosti bude len zavadzať. Vďaka technologickému pokroku budeme vedieť ovládať naše televízory či iné prístroje pomocou hlasu či smarftónu alebo obyčajnými gestami.

Dopravné zápchy

pexels.com

Toto znie asi ako sen pre každého šoféra. Dopravné zápchy by mali zmiznúť aj vďaka automobilom, ktoré nebudú potrebovať vodiča. Budú automaticky poháňané a nemali by sa dopúšťať žiadnych chýb. Práve to je dôvod, vďaka ktorému by sa na cestách nemuseli tvoriť zbytočné zápchy.

Pracovníci vo fast-foodoch

People eating out at a fast food restaurant

Prijímanie objednávok, príprava jedál a obsluhovanie hostí nie je príliš ťažká práca, ktorú veľmi jednoducho zvládnu aj roboty. V budúcnosti môžeme očakávať v týchto reštauráciách dotykové obrazovky, kde si vyberiete jedlo, o ktoré máte záujem a to bude zostavené samotnými robotmi.

Chirurgovia

pxhere.com

Skúsení lekári si budú musieť hľadať novú prácu. Vďaka umelej inteligencií roboti budú môcť vykonávať všetky operácie a rôzne zákroky.

Cukrovka

pixabay.com

V budúcnosti je veľká šanca, že zmizne aj cukrovka. Vedci už hľadajú náhradu cukru, ktorá bude chutiť aj vyzerať presne ako cukor, no nebude mať tak škodlivé účinky. Ak to však nebude stačiť, ľudia s cukrovkou budú mať implantované bunky, ktoré zabránia negatívnym prejavom tohto ochorenia.

Súkromie

Wiertz Sebastien - Privacy

Veľká časť z nášho súkromia je už teraz vďaka sociálnym sieťam odhalená, no v budúcnosti budeme sledovaní na každom našom kroku. To, na aké stránky klikáme a čo nakupujeme, bude zaznamenané a my sami nebudeme mať vplyv na to, či sa zo siete odhlásime alebo ostaneme prihlásení.

Zámky a kľúče

pixabay.com

Už dnes môžeme mnohé dvere či brány otvárať prostredníctvom kartičiek či iných prístrojov. O 20-30 rokov sa však kľúče a zámky úplne vytratia. V budúcnosti budete odomykať svoje dvere prostredníctvom už spomínaných kariet.

Nabíjačky

wikimedia.org

Klasické nabíjačky, ktorými dnes nabíjate mobil sa pomaly vytratia. Mobilné zariadenia či iné podobné výrobky, si budeme nabíjať prostredníctvom Bluetooth či Wi-Fi technológie. Dnes si už môžete zakúpiť nabíjačku so špeciálnym povrchom, na ktorý mobil položíte a nabíjate ho bez káblov. Existuje však šanca, že v budúcnosti si budete môcť nabíjať mobil diaľkovo, odkiaľkoľvek bez fyzického kontaktu.

Pozri aj: Bolo by veľké ako pätina Európy. Takto by to vyzeralo, keby bolo na svete iba jedno väzenie

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)