/ 1 / branči
Skúškové obdobie je už v plnom prúde a študenti začínajú robiť podivné veci len preto, aby sa nemuseli učiť. Prečítajte si pár pravdivých príkladov...

Skúškové obdobie je už v plnom prúde a študenti začínajú robiť podivné veci len preto, aby sa nemuseli učiť. Prečítajte si pár pravdivých príkladov o študentoch a ich učení sa počas skúškového obdobia.

1. Študenti bývajúci hlavne na internáte, ale aj doma si v prvom rade urobia poriadok v izbe. Áno je to veľmi nezvyčajný jav, ale je to stále lepšia a zábavnejšia činnosť, ako učenie sa. Študenti svoje izby zmenia na nepoznanie, umyjú riady, okná, utrú celú chodbu, ba aj poschodie.

tumblr_inline_ndx4zkt7p51rbtj90

2. Každý študent si na poslednú chvíľu začne hľadať poznámky. Prednášky boli o 11 – tej pred obedom a to je pre študenta veľmi skoro, prečo by mal vstávať v takúto skorú rannú hodinu? Samozrejme, že niektorí študenti na prednášku prídu, ale písať si poznámky? To nie.

tumblr_inline_mg83dou5f01rdtla5

3. Študenti začnú písať všetkým svojím spolužiakom, aj tým ktorých vôbec nepoznajú a prosia ich o poznámky.

4. Keď už konečne získajú poznámky, zistia že je toho straštne veľa, tak začnú robiť výcuc niečoho, čo je už podstatne skrátené od originálu. Tak sa z učiva na 50 strán sa stane niečo, čo má 3 strany, je to podivne skresané a vety nadväzujúce na seba nedávajú žiadny zmysel.

200_s


Komentovať (0)