Branislav Blaško / / Zaujímavosti
Skúškové obdobie je už v plnom prúde a študenti začínajú robiť podivné veci len preto, aby sa nemuseli učiť. Prečítajte si pár pravdivých príkladov...

Skúškové obdobie je už v plnom prúde a študenti začínajú robiť podivné veci len preto, aby sa nemuseli učiť. Prečítajte si pár pravdivých príkladov o študentoch a ich učení sa počas skúškového obdobia.

1. Študenti bývajúci hlavne na internáte, ale aj doma si v prvom rade urobia poriadok v izbe. Áno je to veľmi nezvyčajný jav, ale je to stále lepšia a zábavnejšia činnosť, ako učenie sa. Študenti svoje izby zmenia na nepoznanie, umyjú riady, okná, utrú celú chodbu, ba aj poschodie.

tumblr_inline_ndx4zkt7p51rbtj90

2. Každý študent si na poslednú chvíľu začne hľadať poznámky. Prednášky boli o 11 – tej pred obedom a to je pre študenta veľmi skoro, prečo by mal vstávať v takúto skorú rannú hodinu? Samozrejme, že niektorí študenti na prednášku prídu, ale písať si poznámky? To nie.

tumblr_inline_mg83dou5f01rdtla5

3. Študenti začnú písať všetkým svojím spolužiakom, aj tým ktorých vôbec nepoznajú a prosia ich o poznámky.

4. Keď už konečne získajú poznámky, zistia že je toho straštne veľa, tak začnú robiť výcuc niečoho, čo je už podstatne skrátené od originálu. Tak sa z učiva na 50 strán sa stane niečo, čo má 3 strany, je to podivne skresané a vety nadväzujúce na seba nedávajú žiadny zmysel.

200_s

5. Veľa študentov namiesto učenia vymýšľa rôzne metódy a taktiky, ako spraviť skúšku bez učenia sa. Či učitelia berú úplatky, či sa dá odpisovať, keď sa nedá odpisovať, ako by sa asi dalo….

6. Všetci študenti počas skúškového obdobia začnú veriť v boha, majú veľa talizmanov, začnú sa modliť, učia sa kúzla.

tumblr_inline_nhgmohda8P1rwqnru

7. Tesne pred tým, ako sa študent začne učiť, pozrie si „jednu“ časť obľúbeného seriálu, alebo si zahrá „jednu“ dotu. Po desiatich hodinách pozerania seriálu a hrania sa si povie, že by sa mal už vážne začať učiť, no po chvíli prejde k bodu 1., poprípade k bodu 5.

8. Ak si už konečne študent otvorí učivo, povie si, že má ešte čas a že sa to naučí zajtra. Následne zavolá svojich spolužiakov na pivo, alebo na niečo podobné. Jedno pivo sa zmení na n- pív a prídá sa k nemu ešte x- borovičiek a y- vodiek.

giphy

9.  Posledný deň pred skúškou sa študent zamyslí a namiesto učenia si otvorí stránky s ponukou práce, napíše si svoj životopis a pošle pár firmám svoj motivačný list. Načo je komu škola ide o to, čo študent dokáže v živote.

10. Skúška je tu už za pár hodín, čo urobí  študent? Urobí sí výcuc poznámok zo svojho výcucu poznámok. Napíše si ťahák, pomodlí sa, dá si suchú sprchu a ide na skúšku.

tumblr_inline_mwef64AzM81sn1bw6

0
Komentovať (0)