unbelievable-facts.com

Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Ako sa hovorí, vaša pravá povaha je odhalená práve vtedy, keď ste dotlačený na kraj svojich možností. Mnohokrát v sebe nájdu ľudia silu a odvahu, o ktorej nikdy netušili. Preto sme si pre vás pripravili sériu desiatich príbehov o ľuďoch, ktorí sa len tak nevzdali.

Keď bol seržant Roy Benavidez vo Vietname v roku 1968, započul v rádiu volanie o pomoc dvanástich mužov zo špeciálnych jednotiek, ktorí boli obkľúčení približne 1000 japonskými vojakmi. Benavidez mal iba nôž a lekárničku, keď za nimi vyskočil z vrtuľníka. Jeho odvaha zachránila aspoň 8 mužov, no samotný Roy bol vyhlásený za mŕtveho, pokiaľ ho doktor nechcel zabaliť do vreca na mŕtvoly a Roy mu vtedy napľul do tváre. Bojoval 6 hodín vkuse, mal 37 bodných rán, odhalené vnútornosti, zlomenú sánku a zakrvavené oči.

div.bg
div.bg

V roku 1823 sa americký lovec kožušín Hugh Glass dostal do súboju s medveďom grizlym, ktorého nakoniec dokázal svojim nožom zabiť. Súboj sa však odohral približne 320 kilometrov od najbližšej dediny a preto boj o jeho život neskončil, práve naopak. Infikované časti jeho tela si nechal obhrýzť červamim aby zabránil vzniku plesní, zafixoval si zlomenú nohu a doplazil sa k rieke, aby si mohol postaviť plť, na ktorej sa po prúde doplavil až do dediny. Celá cesta mu trvala 6 týždňov.

historythings.com
historythings.com

Viking menom Harald Hadrada utiekol zo svojej rodnej krajiny Nórska do Ruska, po čom sa stal elitným gardistom vo Východorímskej ríše a bojoval v Iraku. Neskôr sa vrátil do Ruska, kde si vzal za ženu princeznú a vrátil sa do Nórska ako kráľ a zaútočil na Anglicko s jeho armádou.

historylearning.com
historylearning.com

Keď bol počas vojny v roku 1944 Thomas Baker zranený, prikázal svojim mužom, aby ho nechali opretého o strom a odišli. Rozkaz poslúchli a nechali mu zbraň, v ktorej mal 8 nábojov. Neskôr ho hliadky našli mŕtveho na tom istom mieste, ako drží prázdnu pištoľ a okolo neho je 8 mŕtvych Japonských vojakov.

unbelievable-facts.com
unbelievable-facts.com

V roku 2001 uhryzol 8-ročného chlapca menom Jessie Arbogast dvojmetroví žralok. Jeho strýko začal so žralokom bojovať a Jessieho sa mu podarilo zachrániť. Po tom, ako sa mu ho podarilo zachrániť, skočil znovu do vody, pretože žralok Jessiemu odhryzol ruku. Znovu so žralokom zápasil a dotiahol ho na breh, kde ho zastrelila hliadka. Chlapcovu ruku vybrali z čeľustí žraloka, uložili do ľadu a utekali do nemocnice, kde sa ju úspešne podarilo prišiť naspäť.

unbelievable-facts.com
unbelievable-facts.com

Okolo roku 1300 sa Francúzska žena Jeanne de Clisson stala pirátkou, aby pomstila smrť svojho muža, ktorého popravili. Predala svoje pozemky a kúpila si 3 lode, ktoré natrela načierno. Keď sa dostala k šľachte, ktorá popravila jej muža, osobne im sťala hlavy sekerou.

badassoftheweek.com
badassoftheweek.com

Lekár Leonid Rogozov sa ako 27 ročný dostal s výpravou na Antarktídu. Začal sa však cítiť zle a vydedukoval, že má zápal slepého čreva. Vedel, že jediný spôsob, ako prežije, je operácia. Bol tam však jediný doktor a kvôli snežnej búrke ho nemohli preniesť na inú základňu. Musel sa teda operovať sám a vybral si pár mužov, aby mu asistovali. Operácia mu zabrala 1 hodinu aj 45 minút a celú ju vykonal „dole hlavou“, aby sa mohol pozerať do zrkadla.

rarehistoricalphotos.com
rarehistoricalphotos.com

Charles Rigoulot, francúzsky vzpierač, bol uväznený za to, že udrel nacistického strážcu. Zo svojej cely však utiekol a to nie najbežnejším spôsobom. Dokázal ohnúť železné tyče dverí a pomohol utiecť aj ostatným väznom.

unbelievable-facts.com
unbelievable-facts.com

Mongolská princeznú, Khutulun sa narodila v roku 1260 a bola dcérou najmocnejšieho muža v strednej Ázii, Kaidu. Svojmu otcovi pomáhala v mnohých bitkách. Trvala na tom, že každý muž, ktorý sa s ňou chce oženiť, ju musí poraziť v zápase. Ak prehrá, musí sa vzdať svojich koní. Pokiaľ Khutulun nejaký nápadník dokázal poraziť, mala viac ako 10-tisíc koní.

blog.spitfireathlete.com
blog.spitfireathlete.com

Joseph Bolitho Johns, taktiež známy ako Moondyne Jo, utiekol z väzenia v Austrálii toľkokrát, že polícia dostala za úlohu postaviť špeciálne väzenie iba pre neho, aby neutiekol. Tak sa aj stalo, no Moondyne Jo dokázal utiecť aj z tohto väzenia.

aussietowns.com.au
aussietowns.com.au
interez.sk (Koso), unbelievable-facts.com
Príbehy
0
Komentovať (0)