Lukáš Mužla / / Série
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes vám prinesieme 10 zaujímavých faktov o psoch, po ktorých ich budete milovať ešte viac, ako doteraz.

Ľudia a psy majú časti mozgu, ktoré reagujú na zvukové vnemy umiestnené na rovnakom mieste. Preto dokážu psy rozpoznať šťastné zvuky a smiech ľudí, a vedia na ne zareagovať.

Psy pri hre s druhými psami kýchajú. Dávajú tým najavo, že sa chcú len hrať a nie sú agresívne.

fakty-o-psoch-2
reference.com

Vaši štvornohí miláčikovia nemajú radi, keď ich objímate tak, ako človeka. Keď máte totiž ruku preloženú ponad ich telo (ako pri objatí), vnímajú to ako znak vašej dominancie.

Psy dokážu cítiť pachy z každej nosnej dierky nezávisle na sebe. To znamená, že dokážu určiť smer z ktorého pach zacítili.

Psy sú jediný známy druh zo zvieracej ríše, ktorý dokáže pochopiť vizuálnym pokynom a komunikácii pomocou očí človeka.

Dokonca aj ten najlenivejší pes na svete, ktorý celý deň preleží a prespí, má v sebe viac fyzickej výdrže ako najlepší atlét spomedzi ľudí.

reference.com
reference.com

Psy nie sú farboslepé ako si mnoho ľudí myslí. V očiach majú 2 typy čapíkov, čo im umožňuje vidieť všetky farby z farebného spektra medzi modrou a žltou.

Aj psy môžu podobne, ako ľudia, trpieť postraumatickým stresovým syndrómom. Podľa štatistík ním trpí 5% vojenských a policajných služobných psov na svete.

kpbs.org
kpbs.org

3-ročné dievčatko z Ruska, ktorá sa stratilo v Sibírskej oblasti, bolo 11 dní odkázaná na vodu z potoka a bobule, ktoré našlo. Zachránil ju jej pes, ktorý bol po celý čas s ňou, no nakoniec odišiel, našiel záchranárov, ktorí po dievčatku pátrali, a doviedol ich k nemu.

Páčili sa vám dnešné fakty o psoch? 

interez.sk, unbelievable-facts.com
0
Komentovať (0)