ancientfacts.net

Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Už od počiatku bolo ľudstvo posadnuté bojmi. Od krvavých bitiek v Koloseu až po vraždiace rituály Aztékov ťažko nájdete kultúru, a to aj v dnešnej dobe, ktorá nie je nejakým spôsobom spojená so zabíjaním. Preto sme pre vás pripravili túto sériu najvražednejších bojovníkov v histórii ľudstva.

Gladiátori

pixabay.com
pixabay.com

V Latinčine znamená gladiátor “šermiar” a väčšina týchto rímskych bojovníkov boli otroci. Svoj život nestrávili iba bojovaním medzi sebou, ale aj bojovaním proti divokým zvieratám a odsúdeným trestancom vo veľkých arénach. Pretože zložili prísahu, že budú žiť a zomrú mečom, pomerne často sa stávalo, že o osude porazeného Gladiátora rozhodovali diváci. Len málo Gladiátorov prežilo viac ako 10 zápasov alebo sa dožili 30 rokov.

Apači

 

pixabay.com
pixabay.com

Apači sú známi pre ich dravosť a statočnosť v boji. V čase, keď sa apačský národ vzdal v roku 1886, ostalo z ich armády iba 50 bojovníkov, medzi ktorými bol aj ich nebojácny vodca Geronimo. Koľko národov vydržalo bojovať až pokiaľ im nezostávali len desiatky bojovníkov?

Vikingovia

pcwallart.com
pcwallart.com

To, že Vikingovia nosili prilby s rohami, je mýtus. Aj keď archeológovia našli zopár prilieb, na ktorých boli rohy a krídla, tieto patrili kňazom, ktorí ich nosili počas ceremónii. Vikingskí bojovníci ich teda do bitiek nenosili, dokonca je otázne, či do bitiek vôbec prilby nosili. To, že sa v dnešných dňoch predstavujú práve týmto spôsobom, má však význam. Vikingov sa mnoho národov bálo. Hlavne ich európski susedia, a to kvôli ich agresívnemu bojovému štýlu a zručnosti so sekerou.

Francúzski mušketieri

pinterest.com
pinterest.com

Mušketieri boli skupinou elitných strážcov pre francúzskeho kráľa. Boli schopní bojovať s kopijou na krátku vzdialenosť a zaútočiť z diaľky im taktiež nerobilo žiadny problém, vďaka čomu boli vo svojej práci veľmi dobrí.

Sparťania

 

imgur.com
imgur.com

Vďaka svojmu prísnemu tréningu, ktorý u chlapcov začínal v 7 rokoch, keď ich zobrali od matiek do ich vojenského tábora, si vybudovali armádu, ktorá si vydobyla rešpekt v starom Grécku. V týchto táboroch sa pre nich začali ťažké časy, v ktorých bolo nesmierne vzácne aj jedlo a oblečenie. Mnoho mladých vojakov preto začalo kradnúť a ak boli chytení, neboli potrestaní za to, že kradli, ale za to, že ich chytili.

Stredovekí rytieri

ubisoft.com
ubisoft.com

Ekvivalent moderného tanku, stredovekí rytieri boli pokrytí v brnení a ich účelom bolo prebíjať sa nepriateľskými líniami s ľahkosťou. Nie každý však mohol získať titul rytiera a bolo to aj veľmi nákladné. Dobrý bojový kôň mohol stáť približne rovnako ako dnešné malé lietadlá.

Bojovníci dynastie Ming

flickr.com
flickr.com

Ako jedny z prvých armád, ktoré používali strelný prach, boli veľmi efektívni a dokázali značne rozšíriť čínske hranice. Nielenže to boli nemilosrdní bojovníci, viedli aj zaujímavý život, pretože celá armáda sa o seba dokázala plne postarať a produkovali si vlastné potraviny.

Aztékovia

pinterest.com
pinterest.com

Keď na vás útočili Aztékovia, mali dva ciele. Prvý bol zobrať vám vašu pôdu. Druhým cieľom bolo zajať zajatcov, aby ich mohli obetovať počas náboženských ceremónii. Vojna bola veľkou súčasťou ich kultúry, a keď sa zvolil nový vodca, očakávalo sa, že založí novú armádu, s ktorou dokáže, že je hodný jeho postavenia.

Bojovníci Maori

ancientfacts.net
ancientfacts.net

Mali vo zvyku jesť ich nepriateľov, aby priali ich “manu” (akúsi vnútornú silu), ktorá pre nich predstavovala rešpekt. Pred bojom si vždy zatancujú bojový tanec, ktorí volajú Peruperu, aby svojich nepriateľov zastrašili a mali predstavu, ako bude vyzerať prichádzajúci boj.

Samurajovia

pixabay.com
pixabay.com

O samurajoch ste už určite počuli. Boli to japonskí bojovníci, ktorí boli známi prevažne kvôli svojej oddanosti. Najdôležitejšia bola pre nich česť a meč. Boli cvičení už odmalička a už ako 10-roční museli čeliť strašidelným miestam, na ktorých sa museli pokonávať.

interez.sk(koso), list25.com

Príbehy
0
Komentovať (0)