brightside.me

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Rozhodnúť sa, ktoré farby si vybrať do interiéru bytu či domu je jeden z najdôležitejších krokov pri zariaďovaní. Správna kombinácia farieb ovplyvňuje celkovú atmosféru...

Rozhodnúť sa, ktoré farby si vybrať do interiéru bytu či domu je jeden z najdôležitejších krokov pri zariaďovaní. Správna kombinácia farieb ovplyvňuje celkovú atmosféru bytu, no taktiež má vplyv aj na vašu náladu. Správne farby môžu vaše izby presvetliť, opticky zväčšiť a navyše im dodajú ten správny šmrnc. Niekedy sa ale stáva, že zvolíme zlú kombináciu farieb, čo môže pokaziť celkový dojem. Pozrite sa na najčastejšie chyby, ktoré robíme pri výbere farieb vo svojich domovoch. 

Belšia než biela

bytyfarby1
Design kastle / Alvhem Mäklerin

 

Úplne biely interiér vyzerá niekedy trochu nudne. To je dôvod, prečo je lepšie pridať nejaké farebné akcenty. Biela sa predsa hodí ku každej farbe, tak prečo nie?

Nesprávne farebné zónovanie

bytyfarby2
TrustReal / Debra Yates

V otvorených priestoroch dokáže veľa zázrakov urobiť aj farebné zónovanie. V skratke to znamená rozdeliť si steny na zóny pomocou rôznych farieb. Neverili by ste, no často je to naozaj potrebné. Ak sa však rozhodnete pre farebné zóny, uistite sa, že to robíte správne.

Sledovanie trendov

bytyfarby3
Tr1sha / Decoist

Často, keď sa snažíte o aplikáciu nejakého moderného trendu, porušíte základné pravidlá návrhu. Napríklad keď k béžovej farbe nedodáte potrebný kontrast, môže sa zdať, že žijete v krabici.

Osvetlenie mení farby

bytyfarby4
Tomas Frenes Design Studio / Zillow Digs home

Je dôležité uvedomiť si, že prirodzené osvetlenie ovplyvňuje farby v miestnosti počas dňa a umelé osvetlenie zase vo večerných hodinách. Celkový dojem z farieb môže byť teda počas dňa rozdielny. Pri výbere farieb, najmä ak zvolíte tmavé, by ste  nemali zabudnúť na vhodné osvetlenie.

Podlahy nie sú posledný detail

bytyfarby5
PavelShynkarou / GMX

Farbu a materiál podlahy vyberajte spolu s farbami stien a rátajte aj s celkovým výsledným plánom. Podlaha vizuálne priťahuje veľkú pozornosť a jej farba ovplyvňuje celkový dojem z interiéru. To isté platí aj pre stropy.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)