Foto: Fox Searchlight Pictures

Nie pre každého je pohlavný styk niečo, čo patrí do spálne. Určite sa nájdu rôzni "fajnšmekri", ktorí nemajú problém s lokalitou. No súkromie je ďalšia vec a v prípade týchto hercov bolo narušené.

Intímne chvíľky sú určite veľmi obľúbenou aktivitou takmer u každého. No je rozdiel oddať sa im v maximálnom súkromí a pred očami divákov. Najlepšie divákov z celého sveta. Áno, Hollywood má na to vlastný názor. A aj keď je rozdiel medzi celovečerným kultom a krátkometrážnym filmom pre dospelých. Teda niekedy možno ani nie je. Ako sa môžme presvedčiť v prípade aj týchto známych kúskov.

Dogtooth

Film z roku 2009 v Čechách známy ako Špičák. Pochádza z gréckej produkcie a do hĺbky rozoberá tému incestu. Dogtooth je prezentáciou otcovskej lásky voči jeho dvom dcéram, ktorá zachádza trochu viac než by bolo úplne vhodné. Manipulatívny, kontrolujúci otec zamyká svoje tri dcéry v tíndedžerskom veku s celkom zjavným úmyslom. Veľmi zvláštny grécky pohľad na mytológiu jednej podivnej rodiny.

9 songs

Alebo deväť piesní. Tentoraz sa presúvame do Veľkej Británie. Písal sa rok 2004 a nehovoríme síce o hviezdnom obsadení ani o najlepšom filme na svete, avšak do tohto zoznamu dokonale zapadá. Rozpráva o vášni k hudbe a spája dve blúdiace duše na ceste simulovaného styku a orálneho sexu. Áno znie to zvláštne a skutočne aj je. Vzhľadom k tomu, že film pochádza zo zeme plnej staromódnych tradícií a kráľovskej rodiny bol už za čias svojho vzniku považovaný za nežiadúci. Dajte mu šancu.

The Center of the World

Stred sveta je film, ktorého krajina pôvodu je veľmi tolerantná, teda aspoň čo sa týka posunutých mravov. A je známa ako krajina neobmedzených možností. Predtým než sa Peter Saarsgaard vyšvihol na strieborné plátno a červený koberec zahral si v rôznych filmoch. Jedným z nich je aj tento. Hovorí o romantickom osude milionára a prostitútky, ktorú si zaplatil na tri dni divokých party a nespútaného sexu. Je to film, ktorý rozhodne stojí za to. Niečo na spôsob Pretty Woman, len bez ružových okuliarov. Jeho tvorcovia využili mnoho nezvyčajný záberov pri použití digitálnej kamery s inovatívnym štýlom.

Love

A opäť sme v Európe, tentokrát vo Francúzsku a sledujeme osudy hrdinu, ktorého veľkou vášňou je práve vášeň. Film nie je ani tak starý, jedná sa o veľmi alternatívnu snímku z roku 2015. Veľa slov však bude v tomto prípade zbytočných, no oficiálny text distribútora hovorí za všetko. „LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE.“

Lie with me

Preklad do slovenčiny či čeština vám aj napriek veľkému úsiliu nemôžme sprostredkovať. Neexistuje. Pochádza z roku 2005 a vlastne to ani nie je film. To sa o ňom vraví, v podstate hovoríme naozaj o večernej zábave pre dospelých s prehnanou stopážou. Pokiaľ máte radi príbehy o promiskuitných milencoch, ktorí majú nižšie pudy než akékoľvek zviera, určite hovoríme o snímke, ktorú musíte vidieť.

The Brown Bunny

Réžiu tohto filmu mal na svedomí muž menom Vincent Gallo. Nič vám to meno nehovorí? Niet divu, pracoval však aj na scenári, kamere, fungoval ako výkonný producent a vo filme vyobrazil hlavnú úlohu, čo značí, že si asi splnil detský sen. Táto Americko-japonská roadmovie má určite svoj osobitý, nezameniteľný štýl, tiež sa v nej môžte tešiť na štipľavé scény. To znamená, že pokiaľ je pre vás celovečerná alternatívna zábava s mierne kontroverzným nádychom to pravé orechové, nemáte nad čím váhať. Prekladu sme sa opäť raz nedočkali, no hovoríme o Hnedom Zajkovi, teda filme, ktorý vôbec nebudí sexuálny dojem už len svojim názvom.

The Dreamers

Krásne Bertolucciho dielo, ktorým zavŕšil svoju zdanlivo nesúvisiacu trilógiu filmov odohrávajúcich sa v Paríži. Film je zasadený do sedemdesiatych rokov a sleduje osudy dvoch súrodencov a cudzinca z Ameriky, ktorých spája láska k neviazanému sexu a kultovým filmom, ktorých hlášky opakujú do zblbnutia. V našich končinách je film známy pod názvom Rojkovia a vďaka mnohým štipľavým scénam je rozhodne považovaný za veľmi kontroverzné dielo. Utŕžil však veľkú chválu od kritikov až po obyčajných fanúšikov nezávislého filmu. Oprávnene.

Nyphomaniac

Mnohokrát „zvozený“ a nenávidený Lars von Trier má na svedomí nejeden film, ktorý vyvolal búrlivé a zmiešané reakcie. Nymfomanka nie je výnimkou. O filme sa hovorí ako o otvorenej štúdii ženskej sexuality. Opäť, tak ako v prípade Rojkov, ide rozhodne o kvalitné dielo s mnohými narážkami a filozofickými podtónmi. Určite nič zvyčajné. Film je rozdelený na dve časti, premiéra oboch bola v ten istý rok, a to 2013. Film sa však nedočkal veľkej chvály, čo zrejme značí, že zbytok sveta bude ešte musieť dozrieť na škandinávske vnímanie… čohokoľvek.

Little Ashes

Opäť film, ktorý sa do českých ani slovenských kín nedostal, čo je však nesmierna škoda. Životopisné blúznenie jedného z najväčších umelcov všetkých čias a boha surrealizmu Salvadora Dalího. Film sleduje jeho bohémsky život v hlavnej úlohe s Robertom Pattinsonom, ktorý prekvapivo podáva skvelý herecký výkon. Režisér Paul Morrison podáva divákom bez servítky otvorený pohľad na homosexualitu a umelcovu búrlivú mladosť.

Last Tango in Paris

Alebo Posledné tango v Paríži je dielo dnes už raz zmieneného talianskeho veľmajstra filmového remesla, Bertolucciho. Ide o druhý film zo spomínanej Parížskej trilógie a ponúka pohľad na krásnu Mariu Schneider v mileneckom obajtí s Marlonom Brandom.

Pozri aj: 10 skvelých filmov, ktoré si ale musíte pozrieť viackrát, aby ste úplne pochopili ich myšlienku

cinemaholic.com
Uložiť článok

Najnovšie články