Reprofoto: syndaver.com

Naďa Černá / / Série
Existujú otázky, nad ktorými ste sa možno nezamýšľali alebo aj keď ste sa niekedy zamysleli, nikdy ste na ne nedostali odpoveď, pretože ju nikto nevedel.

Viete si predstaviť, čo by sa stalo, keby ste sa nesprchovali alebo by ste nerozprávali celý rok? Čo by sa mohlo stať, ak by sa Zem prestala točiť? Tieto otázky možno niekedy napadli aj vás, no nikdy ste na ne nedostali odpoveď, pretože ste nevedeli, koho sa spýtať. Toto je 10 čudných, no za to veľmi zaujímavých otázok, na ktoré určite chcete poznať odpoveď aj vy.

Čo by sa stalo, ak by ste rok nerozprávali?

Komunikácia je niečo, čo potrebujú všetci ľudia. Pre človeka by bolo určite veľmi ťažké mlčať jeden celý rok. Ak by ste sa však pre to rozhodli, nemali by ste žiadne trvalé následky. Človek, ktorý by nerozprával rok by nestratil schopnosť hovoriť a neochabli by vám ani svaly na tvári, pretože by ste nimi pohybovali počas jedenia, čistenia zubov či pri vyjadrovaní emócií. Podľa odborníkov by ste mali maximálne pár dní problém s hlasom, no to by sa v krátkom čase vrátilo do normálu.

Čo by sa stalo, ak by ste sa rok nesprchovali?

Asi len málokto si dokáže predstaviť, že by sa nesprchoval tak dlhú dobu, ako je rok. Rok bez sprchy by vás nezabil, no tento experiment by nemal asi dobrý dopad na vaše okolie. Mnoho baktérií a odumretej kože, ktoré by sa nachádzali na vašom tele, by zapáchali, nehovoriac o akné, vyrážkach či lupinách, ktoré by ste mali. Riziko infekcie by sa dramaticky zvýšilo pri každom poškriabaní či nejakom porezaní. Po roku by vám určite nestačila ani jedna sprcha a špinu by ste museli dávať dolu niekoľko týždňov, kým by sa vám pokožka vrátila späť do normálu.

Čo by sa stalo, ak by sa Zem prestala točiť?

Earth

Rýchlosť točenia Zeme je približne 1600 km/h, no aj napriek tomu sme si to nikdy nevšimli. Práve to je mnohokrát dôvod, prečo nerozmýšľame nad tým, čo by sa stalo, ak by sa naša planéta prestala točiť. Ak by sa niečo takéto stalo, prišlo by k jednej veľkej a masívnej katastrofe. Budovy, stromy, autá a všetky pozemské objekty by leteli na východ. Nechýbali by ani veľké tsunami a výbuchy sopiek. Všetko toto by naznačovalo koniec ľudstva, pretože je veľmi nepravdepodobné, že by niekto prežil.

Čo by sa stalo, ak by Google prestal fungovať na 30 minút?

Google Logo Search

V auguste 2013 spoločnosť Google a všetky jej služby nefungovali po dobu približne piatich minút. Výsledkom bolo to, že internetová prevádzka klesla až o 40%. Môžete si len predstaviť, čo by sa stalo, keby Google prestane fungovať na 30 minút. Samotná spoločnosť by stratila veľmi veľa peňazí a takisto aj spoločnosti, ktoré jej služby využívajú.

Čo by sa stalo, ak by sa každý človek na svete dožil 100 rokov?

Foto: pexels.com

Ak by sa každý človek na svete dožil minimálne 100 rokov, na svete by bolo omnoho viac starších ľudí. Toto by bol dôvod, prečo by sa spoločnosť jednoznačne zmenila. Univerzity a vysoké školy by boli orientované nielen na 18-ročných ale takisto aj na 80-ročných ľudí. V mestách by bolo viac reklamy zameranej na starších ľudí. Úroveň kriminality by klesla, pretože starší ľudia sa dopúšťajú menšieho počtu trestných činov, ako mladí. Vychovávanie detí by nebolo tak zaujímavé a úloha priateľstva by sa stala omnoho dôležitejšou.

Čo by sa stalo, ak by človek pil len ochutené nápoje namiesto vody?

Dokážete si predstaviť, že by ste čistú vodu nahradili ochutenými a sladkými nápojmi? Viete, čo by sa mohlo stať s vaším telom? Ako prvé, kyselina a cukor v sóde by začali ničiť vaše zuby. Každý sladký nápoj má totižto minimálne 45 gramov cukru a váš mozog ho bude neskôr potrebovať stále viac a viac. Každý deň by ste si do svojho denného príjmu pripočítali ešte 5432 kalórií navyše, ktoré sa rovnajú dvom obrovským pizzám. To pravdepodobne povedie k obezite. Navyše, sladké nápoje obsahujú aj kukuričný sirup s množstvom fruktózy, ktorú telo nedokáže stráviť, kvôli čomu by ste mali problémy s pečeňou a srdcom.

Čo by sa stalo vášmu telu, ak by ste žili na Marse?

Foto: wikimedia.org

Život na Marse rozhodne nie je vhodný pre ľudí. Počet červených krviniek by sa vám na tejto planéte rapídne znížil kvôli nižšej gravitácií. V dôsledku tohto by sa vám zhoršil aj imunitný systém. Radiácia, ktorá sa na Marse nachádza, by zvýšila riziko vzniku rakoviny až o 10% a chemikálie z pôdy by viedli k zníženiu funkcie štítnej žľazy a zvýšeniu krvného tlaku. Vysoké dávky týchto chemikálií takisto môžu spôsobiť poškodenie pľúc.

Čo by sa stalo, ak by ste sa naklonovali?

Uvažovali ste niekedy nad tým, že by ste mali dvojča? Vedci už predsa naklonovali zvieratá, tak čo by sa mohlo stať, ak by naklonovali aj človeka? Aj napriek bláznivým príbehom, ktoré sa nachádzajú v sci-fi filmoch, by klon nevyzeral presne, ako vy. Hoci jeho vzhľad závisí od vašich génov, je takisto ovplyvnený aj životným prostredím v maternici. Klon však nielenže nebude vyzerať presne ako vy, ale takisto môže mať úplne inú osobnosť ako je tá vaša, pretože bude mať úplne iné životné skúsenosti. Takisto nebude mať ani dobré zdravie. Klonované zvieratá majú veľmi často poruchy mozgu, srdcové a pečeňové problémy či zlý imunitný systém.

Čo by sa stalo, ak by ste sa pohybovali rýchlosťou svetla?

pixabay.com

Samozrejme, takýto pohyb je nemožný, no skúste si to predstaviť. Ak by ste sa pohybovali rýchlosťou svetla, bol by pre vás normálny čas pomalší. Takisto by sa zmenil aj spôsob, akým vnímate svet. Svet by bol pre vás ako tmavý tunel.

Čo by sa stalo, ak by dinosaury nevyhynuli?

Dinosaur World, Kentucky

Len si to skúste predstaviť. Pred viac ako 65 miliónmi rokov by preletel meteorit okolo našej planéty a dinosaury by prežili. Naďalej by žili svoj normálny život, no mnohé cicavce by sa nemohli ďalej rozvíjať. Práve po vyhynutí dinosaurov sa z mnohých cicavcov stali zvieratá, ktoré teraz poznáme. Ak by dinosaury nevyhynuli, cicavce ako ich poznáme dnes by neboli a takisto by sme tu neboli ani my.

Viac odpovedí na podobné otázky nájdete na našom Youtube kanály.

Pozri aj: Vyžiadali si milióny životov. Týchto chýb sa ľudstvo dopustilo a zmenili tak vývoj histórie celej planéty (V KOCKE)

brightside.me
0
Komentovať (0)