Prekrojenou uhorkou pretrela okraj zaroseného zrkladla. To, čo sa stalo, je neuveriteľné

Advertisements

Uhorku pozná snáď každý, tento zelený zázrak sa väčšinou vyníma na chlebíčkoch, spoza ktorých sa pozeráme na našu návštevu. Prečo ju však zaradiť do každodenného jedálnička?

Cucumber on a white background
essentialhealth.com

Každý z nás má tento zelený zázrak doma a len málokto vie, koľko spôsobov využitia má.  Vedeli ste, že uhorka patrí k najzdravšej zelenine? V minulosti ľudia verili, že dobrá úroda uhoriek je dar z nebies.  Obsahuje vitamíny A, B, C, železo, magnézium, fosfor, ktoré dodávajú telu potrebnú energiu. Obsahuje až 90% vody, takže je príjemným osviežením práve v letných mesiacoch. Jej nízka kalorická hodnota je príjemným benefitom pre tých, ktorí si chcú udržať svoju líniu pod kontrolou.  Napomáha k správnej funkcií obličiek a vyplavuje nebezpečné toxíny z tela.

vfdfhdbdbsdfg
tasteslovely.com

Ak si chcete ozvláštniť váš jedálniček  nemusíte uhorku jesť s chlebíkom, môžete ju napríklad odšťaviť.  Spolu s mrkvou tvoria ideálnu dvojicu na boj proti artritíde, rovnako však pomáhajú vašej pleti zostať sviežou.

eatingrichly.com

Horúce letné dni sú ideálne na uhorkovú limonádu, stačí, ak si nakrájate uhorku na tenké plánky a spolu mätou a limetkou ju zalejete vodou a vaše letné osvieženie je na svete. A čo so šupkou ktorá vám ostane?Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements