Foto: Viktor ‘Wikes’ Hlavatovič

Ampersand4ever je pseudonym mladej Talianky s koreňmi na Slovensku, ktorá sa rozhodla ukázať svetu, že nezáleží na rozdieloch medzi nami.

V jedinečnej sérií odvážnych fotografií pod názvom „Labels“ (alebo nálepky) sa snaží poukázať, na jeden z najväčších problémov medzi ľuďmi.

„ Témou celého projektu je nálepkovanie. Nálepka sa ľahko dáva, no ťažko sa jej zbavuje. Zostáva na tele ako fľak, ktorý sa ťažko zmazáva.“, hovorí autorka projektu.

Foto: Viktor ‘Wikes’ Hlavatovič

Celý koncept fotiek je fotený okrem interiéru aj na Námestí Slobody v Bratislave, kde Ampersand4ever pózuje pred monumentálnou sochou skoro nahá so svojimi „nálepkami“ na chrbte. V druhej časti snímok je vyobrazená druhá, o niečo staršia žena, s rovnakou tematikou pri klavíri.

„Ukazujem svetu nálepky na Námestí Slobody. Jediný spôsob oslobodenia, je obnažiť sa.“

Myšlienka fotiek však ide ešte viac do hĺbky. Na jednej z nich, autorka zmýva nálepky špongiou na znak toho, že niekedy Vám s vašim problémom môžu pomôcť aj iní a zbaviť vás ich. Môžu to byť priatelia, partner alebo vaše vlastné deti.

Foto: Viktor ‘Wikes’ Hlavatovič

Jedným zo zámerov tvorby celého projektu a venovaniu sa týmto zložitým a veľmi zásadným témam vyplýva aj z jej detstva. Na otázku, koľko má rokov, odpovedala jednoznačne a úprimne. „Keď som sa vyliečila z rakoviny, prestala som to počítať.“

Pozri aj: Dom Harryho Pottera je na predaj. Za takúto sumu si ho môžete kúpiť aj vy

zdroj: Projekt LABELS, Foto: Wikes

Najnovšie články