Foto: Nikoleta Strapková

Branislav Blaško / / Lokál
Nikoleta mala nedávno prvú autorskú výstavu, kde prezentovala svoje fotografie.

Jej cieľom nebola len prezentácia samej seba, chce ukázať mladým, že aj fotografia je spôsob, akým sa dajú vyjadriť emócie.

Foto: Nikoleta Strapková

Nikoleta alebo Nixie, vyštudovala Školu úžitkového výtvarníctva v Košiciach, ktorú úspešne ukončila minulý rok, s veľmi vydarenou maturitnou prácou na tému „Autorský časopis“. Po štúdiu na umenie nezanevrela a naďalej sa venovala fotografovaniu.

Foto: Nikoleta Strapková

Svoje prvé fotografické úspechy zaznamenala v r. 2013, kde sa ako autorka fotografií spolupodieľala pri  tvorbe brožúry – Katalóg remesiel. So svojou tvorbou sa prezentovala aj ako 16-ročná v súťaži „V uliciach mesta“.

Foto: Nikoleta Strapková

Jej koláže aj s dvadsiatkou autorov zdobili ulice mesta Rimavská Sobota. Umelecký avantgardný smer DADA „oslavoval“ svoju prvú storočnicu, kde autorka odprezentovala svoje dielo na kolektívnej výstave DADA100 v Tabacka Kulturfabrik Gallery Košice. Taktiež sa odprezentovala Redizajnom scény z filmu Amelia z Montmartru. V súčasnosti sa snaží ako mladá začínajúca autorka získať svoje miesto v oblasti fotografie na Slovensku.

Foto: Nikoleta Strapková

Nikoleta mala v decembri svoju prvú autorskú výstavu s názvom Taká som, ktorej cieľom poukázať na to, že aj tie najkomplikovanejšie pocity, ktoré každý prežíva, sa dajú vyjadriť pomocou fotografie. Prezentuje fotografiu ako prostriedok na vyjadrenie lásky, bolesti, úniku, smútku i šťastia. A hlavne je vyjadrením samej seba.

Foto: Nikoleta Strapková

„Zámerom výstavy je podporiť talent detí – ich lásku k umeniu a ukázať im smer a možnosti, že aj umenie môže byť ich životnou cestou, práve tak ako bolo mojou. Ukázať im cestu, ako zmysluplne využiť čas a svoje pocity pretvárať do umenia,“ približuje Nikoleta.

Foto: Nikoleta Strapková

Nikoletine fotky rozhodne stoja za pozretie a majú niečo do seba. Držíme jej palce a želáme veľa úspechov! 

Pozri aj: Zázrak menom žena. Nadpozemsky krásne akty tohto bieloruského fotografa určite nadchnú aj vás (NSFW)

Sketcher.sk
0
Komentovať (0)