/ 0 / mchl
1. marca sa v Košiciach predstaví anglická SKA legenda BAD MANNERS, autor hitov ako „My Girl Lollipop“, „Lip Up Fatty“ , „Walking in the...

1. marca sa v Košiciach predstaví anglická SKA legenda BAD MANNERS, autor hitov ako „My Girl Lollipop“, „Lip Up Fatty“ , „Walking in the sunshine“ alebo „Ne-ne Na-na Na-na Nu-nu“. Koncert sa odohrá v starom dobrom Collosseu, a lístky na koncert si môžete kúpiť v predpredaji v klube za 13€, na predpredaj.sk za 14€ alebo na mieste za 15€.   

bad mannersAby som bližšie kapelu predstavil, Bad Manners je Anglická SKA Kapela na čele s frontmanom Busterom Bloodvesselom. Ich najlepšie časy boli začiatkom 80ich rokov, keď sa spolu s inými SKA kapelami ako Madness, The Specials alebo The Selecter Filled boli na prvých priečkach svetových hudobných rebríčkov. Najslávnejšie boli ich albumy Gosh It´s… Bad Manners, Loonee Tunes! a Ska´n´B.

Potom čo sa stali populárnymi na Anglickej pôde, sa upísali v roku 1980 Magnet Records, vystupovali vo viacerých televíznych reláciách ako Tiswas. V roku 1981 dostali ocenenie na The British Music Awards. Kapelu doteraz každý pozná podľa ich vystrčených jazykov , a oholenej hlavy Frontmena, Bustera Bloodvessela. Kvôli ich správaniu boli ich piesne zakázané na  British BBC Show, a neskôr aj v Taliansku, po tom čo pápež videl ich koncert.

V roku 1983 odišli spopod krídiel vydavateľstva Magnet Records, a podpísali konrtakt s TelStar Records a vydali kompiláciu Bad Manners, ktorá dosiahla číslo 23 v UK Ablum Chart, album tým pádom bol dostatočne promovaný aj v televízií, preto sa kapela dostala späť do pozornosti médií a britskej verejnosti. Skupina potom podpísala zmluvu s Portait Records v USA, kde vydali v roku 1985 album Mental Notes,  s ktorým koncertovali nepretržite 2 roky po celom svete, po tom sa ale v roku 1987 frontman Buster Bloodvessel rozhodol kapelu rozpustiť. Kapela sa dala opäť do kopy v roku 1988 pod labelom Blue Beat , pod ktorým svoje pôsobenie odštartovali celosvetovým tour. Počas tour vypršal ich konrtakt s Blue Beat, a tak turné dokončili bez kontraktu. Po turné sa vrátili do UK, a vydali album Fat Sound pod značkou Pork Pie Records. Od vtedy kapela vydala ďalšie dve albumy a to Heavy Petting a Stupidity.

Bad Manners budú mať počas tohtoročnej svetovej tour iba dve zastávky na Slovensku a to Košiciach v klube Collosseum a deň na to v Bratislave v Randal Clube.Komentovať (0)